ТРАЖЕ ОСТАВКУ ПРЕДСЕДНИКА: Левичари подносе затев за смену Емануела Макрона
СА ПАДОМ владсе у Франуцској истовремено су се појавили и позиви председнику Емануелу Макрону да поднесе оставку.
Фото: Профимедиа
- Информатичари користе реч "ресет". То је потез којим се из почетка ставља у погон машина загушена "баговима". Право ресетовање била би оставка председника – поручила је лидерка суверенистичке деснице Марин Ле Пен.
Она за сада нема право да се кандидује, имајући у виду да је у томе ограничава судска пресуда. Ле Пенова је истога дана када је пала влада сазнала да ће јој се жалбени поступак по пресуди за фиктивна запошљавања у Европском парламенту водити од 13. јануара до 12. фебруара следеће године.
Крајњи левичари су, чак, отишли корак даље, па су најавили иминентно подношење захтева за смену председника.
Али, тај потез нема готово никакве шансе да добије епилог који желе следбеници Жан-Лика Меланшона, имајући у виду веома компликовану институционалну процедуру у Француској.
БОНУС ВИДЕО:
"СТАЗЕ КОСМЕТА": Шар-планина - Епизода 3
Препоручујемо
ПОКОЉ РУСА КОД ПОКРОВСКА, ОБЈАВЉЕНИ СНИМЦИ: Кренули у напад под окриљем магле, погинуло око 90 војника (ВИДЕО)
УКРАЈИНСКЕ снаге одбиле су велике руске нападе у једном дану у правцу Покровска, у Доњецкој области, усмртивши око 90 руских војника, јавља Кијев пост.
01. 02. 2026. у 16:56
"АНУШКА ЈЕ ВЕЋ ПРОЛИЛА УЉЕ..." Медведев: Зеленски је осуђен на пропаст
ШЕФ кијевског режима Владимир Зеленски је осуђен на пропаст, изјавио је заменик председника Савета безбедности Руске Федерације Дмитриј Медведев медијима.
01. 02. 2026. у 14:56
"УБИЋУ СЕ, ХОРОР!" Марија открила дуго чувану тајну: "Рођена сам без..."
"ЈА ћу да се убијем, значи хорор!"
01. 02. 2026. у 09:13
Коментари (0)