ПОСВАЂАЛИ СЕ ОКО БОГАТАША: Премијер Француске оптужио Рим, Палата Киђи експресно одговорила
Порески рајеви штите Италију, оптужио је премијер из Париза Франсоа Бајру, Рим за „фискални дампинг који кажњава Француску“. Палата Киђи је реаговала са запрепашћењем, истичући да су такве тврдње потпуно неосноване и да је италијанска економија заправо годинама кажњавана „европским пореским рајевима“.
FOTO: AP/Tanjug
Тим је отворен нови фронт између Париза и Рима, посебно после недавног коментара Матеа Салвинија у вези са председником Емануеле Макроном.
Бајру се суочава са гласањем о поверењу 8. септембра, у којем је „судбина Француске у питању“, а сада је говорећи о ризику да би богати Французи отишли у иностранство ако се усвоје мере усмерене на „најбогатије“, тврдио да Италија „води политику фискалног дампинга“, нудећи погодности онима који се преселе у Италију.
Одговор из Палате Киђи стигао је за око сат времена:
- Тврдње француског премијера су потпуно неосноване и изненађујуће. Италијанска економија је атрактивна и постиже боље резултате од других захваљујући стабилности и кредибилитету наше нације, изјавила је премијерка Ђорђа Мелони, напомињући да „Италија не примењује неоправдане пореске олакшице како би привукла европске компаније, чак је удвостручила паушално пореско оптерећење за појединце који пренесу своје пребивалиште у Италију.
Палата Киђи тврди да је италијанска економија кажњена „еврпским пореским рајевима“, који исцрпљују значајне ресурсе из касе. При том позива француску Владу да се „коначно придружи“ напорима Италије на нивоу ЕУ „против оних држава чланица које су доследно практиковале систематски порески дампинг“. А Антонио Тајани министар спољних послова је закључио да „ако Италији иде добро, то није зато што практикује фискални дампинг или кује заверу против других европских земаља“.
РУСИЈА ПОНОВО БРУЈИ О ИЗЈАВИ ВУЧИЋА: Речи председника о санкцијама ударна вест у руским медијима
РУСКА агенција ТАСС преноси као ударну вест изјаву председника Србије Александра Вучића који је рекао синоћ да би, уколико би одлучио да уведе санкције Русији, „издао душу народа“.
06. 05. 2026. у 11:22
Срушио се авион код главног града: Погинули сви путници и пилот
Ваздухопловна цивилна управа Јужног Судана саопштила је данас да се срушио авион југозападно од главног града Џубе, при чему је погинуло свих 14 особа које су биле у летелици.
27. 04. 2026. у 16:49
ШОК НА НАЈЛОН ПИЈАЦИ: Србин купио старе столице, вреде право богатство (ВИДЕО)
НА први поглед, чиниле су се као још један комад старог намештаја, али је искусно око препознало о чему је реч.
07. 05. 2026. у 10:25
Коментари (0)