МИНИСТАР ИЗРАЕЛ КАЦ: Хамас и даље представља претњу, Израел одлучан у остваривању циљева рата
МИНИСТАР одбране Израела Израел Кац изјавио је да палестински милитантни покрет Хамас и даље представља "претњу по безбедност Израела" и поручио да одлука безбедносног кабинета о наставку војне контроле над Појасом Газе шаље јасну поруку о одлучности Израела да оствари све ратне циљеве.
Фото Танјуг/АП/Leo Correa
-Ова одлука показује одлучност Израела да оствари потпуни пораз Хамаса, створи услове за повратак талаца и обезбеди мир израелским заједницама кроз широку и снажну безбедносну зону у Гази, рекао је Кац, преноси Тајмс оф Израел.
Он је оштро критиковао државе које осуђују израелске потезе и прете санкцијама, поручивши да такве мере неће зауставити спровођење израелског плана.
(Танјуг)
БОНУС ВИДЕО - Хеликоптери Ка-32 и Супер пума у акцији гашења пожара у Каменој гори
Препоручујемо
ВРХОВНИ СУД ЗАМРЗНУО ОДЛУКУ: Израелска влада једногласно сменила државну тужитељку
04. 08. 2025. у 21:00
ПУТИНОВ СПЕЦИЈАЛАЦ: Готово је са Гренландом, нека се спреми Канада?
СЈЕДИЊЕНЕ Америчке Државе су већ одлучиле о судбини Гренланда, да ли је на реду Канада, запитао се Кирил Дмитријев, специјални представник руског председника Владимир Путина за инвестиционо-економску сарадњу са иностранством.
06. 01. 2026. у 12:49
БРИТАНЦИ ТВРДЕ: Ово је Трампов план за Гренланд, погледајте шта нуди амерички председник
СЈЕДИЊЕНЕ Америчке Државе желе да понуде Гренланду споразум о слободном придруживању, сличан оном које Вашингтон има са појединим малим државама у Тихом океану, сазнаје Економист.
06. 01. 2026. у 14:39
ВОДИТЕЉКА ОТКРИЛА ИСТИНУ О ЦЕЦИ И ЧЕДИ: Умешан и Александар Кос - шта се дешавало између политичара и певачице
БЛИЗАК пријатељ и сарадник Чедомира Јовановића, Александар Кос, последњих месеци нашао се у жижи интересовања јавности. О његовом професионалном ангажману, али и приватном животу, у последње време све се чешће спекулише, док је јавности и даље мало познато чиме се заправо бави и какав је његов пут био до позиције на којој се данас налази.
09. 01. 2026. у 08:42
Коментари (0)