ЕРДОГАН И ПУТИН РАЗГОВАРАЛИ ТЕЛЕФОНОМ: Председници о Украјини Сирији...

Предраг Стојковић
Предраг Стојковић

18. 07. 2025. у 17:29

ПРЕДСЕДНИЦИ Турске и Русије Реџеп Тајип Ердоган и Владимир Путин разговарали су данас телефоном о билатералним односима, Украјини и ситуацији у Сирији.

ЕРДОГАН И ПУТИН РАЗГОВАРАЛИ ТЕЛЕФОНОМ: Председници о Украјини Сирији...

Фото: принтскрин Твитер/@NinaByzantina

Ердоган је у телефонском разоговору са Путином истакао важност почетка треће рунде директних преговора са Украјином и спремности да их организује у Истанбулу, када се утврде датуми који одговарају и једној и друго страни, саопштио је кабинет турског лидера након разговора, преноси агенција ТАСС.

-Разматрани су билатерални односи између Турске и Русије, регионална и глобална питања. Председник Ердоган је изјавио да је важно започети трећу рунду преговора између Русије и Украјине и да ће Турска наставити да буде домаћин преговора у Истанбулу када се утврде датуми који одговарају странама, наводи се у саопштењу.

Ердоган је рекао Путину да Турска жели да обезбеди стабилност у Сирији.

-Председник Ердоган је рекао да сукоби након повлачења сиријских снага безбедности из Ас-Сувајде представљају претњу целом региону и да је важно да Израел не крши суверенитет Сирије. Рекао је да је Турска посвећена обезбеђивању стабилности и безбедности у Сирији и помагању да се што пре опорави, додаје се.

(Танјуг)

БОНУС ВИДЕО - Потрага за деловима тела код Лазаревца

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
БЕБА ИЗ СРБИЈЕ СЕ УГУШИЛА НАОЧИГЛЕД РОДИТЕЉА: Незапамћена трагедија на Халкидикију

БЕБА ИЗ СРБИЈЕ СЕ УГУШИЛА НАОЧИГЛЕД РОДИТЕЉА: Незапамћена трагедија на Халкидикију

БЕБА из Србије, стара свега 13 месеци, изненада је изгубила живот у једном угоститељском објекту на Халкидикију. Како наводе грчки медији, ова незапамћена трагедија одиграла се пред очима дететових родитеља.

16. 07. 2025. у 14:33

Коментари (0)

ОМР ГРУПА ПОСТАЈЕ ЕКСКЛУЗИВНИ ДИСТРИБУТЕР АУТОМОБИЛСКИХ БРЕНДОВА КОМПАНИЈЕ CHANGAN ЗА ЗАПАДНИ БАЛКАН