ЛИДЕРИ БРИКСА СЕ СЛОЖИЛИ: Заједничка декларација на крају самита у Рију
ЗВАНИЧНИЦИ земаља Брикса сложили су се да ће на крају самита лидера у Рију де Жанеиру издати заједничку декларацију, рекли су данас извори за Ројтерс.

Фото Танјуг/АП/Eraldo Peres
Преговарачи, који су се припремали за самит лидера током протекле недеље, имали су потешкоће да се сложе када је у питању Газа, а нису се сагласили ни о иранско-израелском сукобу и представнику Африке у предложеној реформи Савета безбедности Уједињених нација, рекли су извори.
Они су додали да се група сложила да подржи места за Бразил и Индију, док је оставила отвореним питање која земља треба да представља интересе Африке у УН.
Један извор је рекао да се група сложила о оштрој изјави по питању сукоба на Блиском истоку, појачавајући претходне формулације о "озбиљној забринутости".
Што се тиче трговине, извори су рекли да ће Брикс наставити са критикама америчке царинске политике под председником САД Доналдом Трампом, које су претходно изнели у априлу на састанку министара, када су упозорили на "неоправдане једностране протекционистичке мере, укључујући неселективно повећање реципрочних царина“.
Министри спољних послова Брикса у априлу нису успели да се сложе око заједничке изјаве, додаје агенција.
(Танјуг)
БОНУС ВИДЕО - Потрага за деловима тела код Лазаревца
Препоручујемо

БРИКС ПРОТИВ СВЕТСКОГ ХАОСА Лула: "Доста је ратова, време је за солидарност"
05. 07. 2025. у 22:06

"ПОЈЕДОХ СЕ ЖИВ, ИЗЛУДЕ МЕ ТО" Вучић о отварању ауто-пута до Пожеге: То су већ фолирања и глупирања, крајњи рок до понедељка
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић говорио је из Чачка о отварању ауто-пута до Пожеге.
03. 07. 2025. у 11:49

"МОГЛО БИ УМРЕТИ 4.500 ЉУДИ" Ова земља је најугроженија на Западном Балкану, хитан састанак у СЗО због врућина у Европи
ЈУЖНА Европа суочава се са жестоким топлотним таласом - температуре прелазе 40 степени Целзијуса, а у шпанској покрајини Уелва измерено је рекордних 46 степени, што је највиша јунска температура у историји земље. Истовремено, Италија, Грчка, Португалија и Западни Балкан такође бележе рекордне врућине, праћене шумским пожарима и људским жртвама.
01. 07. 2025. у 11:45

ИСПОВЕСТ РАДНИЦЕ: "Кад бисте ово знали, никад не бисте крочили на крузер"
ДРУШТВЕНИМ мрежама круже вирални снимци у којима особа која се представља као радница на крузеру дели детаље из живота на броду. У једном таквом видеу поделила је низ фотки у којима тврди да открива тајне живота на крузеру и тако шокирала многе.
05. 07. 2025. у 11:33
Коментари (0)