КАТАР ПОЗВАО ИРАНСКОГ АМБАСАДОРА ЗБОГ НАПАДА НА БАЗУ ЕЛ УДЕИД: "Ово је грубо кршење суверенитета и ваздушног простора"
МИНИСТАРСТВО спољних послова Катара позвало је амбасадора Ирана Алија Салеха Абадија како би изразили оштре критике због напада Револуционарне гарде (ИРГЦ) на ваздушну базу Ел Удеид у понедељак увече, осудивши напад као "грубо кршење суверенитета и ваздушног простора Катара“.
Фото Shutterstock
У саопштењу се наводи да Катар задржава право на одговор.
Министарство је такође, како се наводи у саопштењу "нагласило иранском амбасадору да је ово кршење потпуно неспојиво са принципом добросуседства и блиским односима између Катара и Ирана, посебно зато што је Доха одувек била заговорник дијалога са Ираном и улагала је неуморне дипломатске напоре у том погледу“.
У одвојеном саопштењу, министарство је објавило да је послало писмо генералном секретару УН Антониу Гутерешу, као и Савету безбедности, у којем је осудило "изузетно опасну ескалацију" ИРГЦ-а, наводећи да напад представља "директну претњу регионалном миру и безбедности".
ЖЕСТОКЕ ПРЕТЊЕ МОСКВИ ИЗ МИНХЕНА: НАТО ће покренути ударе дубоко у Русији ако се усуде да нападну Балтик
НАТО ће покренути ударе дубоко у Русији ако се Москва усуди да изврши инвазију на балтичке државе, упозорио је министар спољних послова Естоније Маргус Цахкна, одбацујући страхове да би Москва могла брзо да освоји територију на истоку.
16. 02. 2026. у 15:44
ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом
БЕЛОРУСКИ председник Александар Лукашенко изјавио је данас да је на почетку преговора између Белорусије и САД упозорио Вашингтон да не покушава да наруши односе између Минска и Москве.
16. 02. 2026. у 15:09
Дању спасавао животе у болници, ноћу се претварао у МОНСТРУМА: Језива истина откривена годинама касније
ПОЛИЦИЈА верује да је Крис Ревак, који је извршио самоубиство након што је оптужен за убиство, можда био серијски убица. Његов живот и дела крили су мрачну страну која је шокирала истражитеље.
15. 02. 2026. у 09:19
Коментари (0)