ОГЛАСИО СЕ ОРБАН: Издао велико упозорење због Ирана
МАЂАРСКИ премијер Виктор Орбан упозорио је да би, у случају да се Иран распадне због тренутног рата, регион могао да постане неуправљив и ван контроле, што би имало озбиљне глобалне последице.

Фото: Профимедиа
У интервјуу за јавни радио, Орбан је истакао да је цена нафте типа Брент порасла за 20 одсто у последњих месец дана, додајући да рат негативно утиче на Мађаре, пренео је МТИ.
- Рат диже цене, тако да је рат лош по Мађаре - рекао је Орбан.
Такође је упозорио да би у случају да Мађарска не би могла да увози гас из Русије, цене комуналних услуга могле да порасту до два и по пута у односу на тренутни ниво.
Орбан је критиковао Брисел због његовог става према руским енергетским ресурсима, називајући поступке ЕУ "очигледном преваром" и "сплеткарењем", наглашавајући да ће нова трговинска политика, која не захтева једногласну одлуку, штетити Мађарској.
Орбан је закључио да би уклањање "тешко вођене деснице" значило крај мађарске државности у њеном тренутном облику, јер би о спољној и економској политици земље одлучивале бирократе у Бриселу, а не власт у Будимпешти.

ДУГОРОЧНА ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ДО КРАЈА АВГУСТА: Тек нас чека пакао и температурни рекорди - лето се не предаје
НАЈНОВИЈА временска прогноза евопских стручњака за август показује прохладнији почетак месеца у централним деловима Европе, али се већ наговештава повратак суптропског гребена и новог таласа врелог времена. Услед присуства ниског притиска на северу континента, стварају се услови за нови топлотни талас који ће погодити већи део Европе, пише Severe Weather Europe.
04. 08. 2025. у 20:19

ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)
ШИПТАРСКИ терориста и бивши истакнути припадник терористичке ОВК Халили Лулзин, ухапшен је данас у Свилајнцу, у заједничкој акцији Безбедносно-информативне агенције, Службе за откривање ратних злочина УКП МУП-а Републике Србије, а у сарадњи са Тужилаштвом за ратне злочине.
22. 07. 2025. у 20:54

3О ЛЕТА ОД "ОЛУЈЕ" - РУДАН ОШТРО О ХРВАТИМА: "Колико је Срба плутало у бунарима јер се нису укрцали у тракторе..."
ВЕДРАНА Рудан је коментарисала политичку и друштвену климу у Хрватској.
03. 08. 2025. у 16:23
Коментари (0)