ДИПЛОМАТИЈА МОСКВЕ ИДЕАЛНА Песков Русија одржава односе са Ираном и Израелом, има потенцијал да посредује у сукобу

Ђорђе Грмуша
Ђорђе Грмуша

19. 06. 2025. у 10:27

РУСИЈА одржава партнерске односе са Ираном и односе поверења са Израелом, изјавио је портпарол Кремља Дмитриј Песков на маргинама Међународног економског форума у Санкт Петербургу.

ДИПЛОМАТИЈА МОСКВЕ ИДЕАЛНА Песков Русија одржава односе са Ираном и Израелом, има потенцијал да посредује у сукобу

Фото: Профимедиа/Илустрација/Википедија

Он је истакао да председник Русије Владимир Путин има потенцијал да посредује у сукобу између Израела и Ирана.

Такође је напоменуо да руски лидер сматра да се у компликованом сукобу Ирана и Израела може пронаћи решење.

- Чак и у условима најсложенијег сукоба између Израела и Ирана, Путин верује да је могуће решење овог огромног броја нијанси. За то је потребно време, потребан је напор, потребна је добра политичка снага, али треба сести и разговарати. Он верује да је могуће пронаћи решење -  истакао је Песков.

Према његовим речима, Израел је обећао да руски стручњаци који раде у Ирану у нуклеарној електрани Бушер неће бити у опасности и под претњом удара.
Песков је оценио и да би мешање САД у сукоб Ирана и Израела могло довести до ширења географије сукоба и још један талас страшне ескалације.

Међународни економски форум у Санкт Петербургу одржава се од 18. до 21. јуна. Главна тема форума је „Заједничке вредности – основа за раст у мултиполарном свету“.

Подсетимо, у ноћи 13. јуна Израел је покренуо велику операцију против Ирана под називом „Успон лава“, током које је извео ударе на нуклеарна постројења и друге циљеве. Русија је осудила дејства Израела, којима је прекршена Повеља УН. Исте вечери, Иран је почео да изводи узвратне нападе на Израел.

(Спутњик)

БОНУС ВИДЕО:

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ДОБРО СМО УПОЗНАТИ СА ДОГАЂАЈИМА У СРБИЈИ Медведев оптужио Запад за организовање протеста у другим земљама

"ДОБРО СМО УПОЗНАТИ СА ДОГАЂАЈИМА У СРБИЈИ" Медведев оптужио Запад за организовање протеста у другим земљама

ЗАМЕНИК председника Савета безбедности Русије и председник странке Јединствена Русија Дмитриј Медведев оптужио је данас западне земље да организују протесте и мешају се у изборне процесе других земаља да би одржале своју доминацију.

31. 07. 2025. у 17:01

ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)

ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)

ШИПТАРСКИ терориста и бивши истакнути припадник терористичке ОВК Халили Лулзин, ухапшен је данас у Свилајнцу, у заједничкој акцији Безбедносно-информативне агенције, Службе за откривање ратних злочина УКП МУП-а Републике Србије, а у сарадњи са Тужилаштвом за ратне злочине.

22. 07. 2025. у 20:54

Коментари (0)

КАДИРОВ СЕ ОГЛАСИО ПОСЛЕ ВЕСТИ ДА ЈЕ ХОСПИТАЛИЗОВАН: Снимак говори у каквом је стању лидер Чеченије (ВИДЕО)