ЗАХАРОВА ОПЛЕЛА ПО ЗЕЛЕНСКОМ: Моли за ракете да би повећао број украјинских жртава и поново не би преузео тела
ВЛАДИМИР Зеленски моли Запад за ракете како би повећао број жртава међу украјинским војницима и поново не би преузео њихова тела, изјавила је Марија Захарова, портпарол Министарства спољних послова Русије.
Фото: Профимедиа
Захарова је скренула пажњу на то како се „Зеленски у још једном од интервјуа пожалио да су Сједињене Америчке Државе пребациле 20 хиљада ракета намењених Украјини на Блиски исток“.
- Шест хиљада пакета намењених Украјини из неког разлога није преузео. Сада опет моли за ракете, како би повећао број жртава и поново их не би преузео - написала је Захарова на свом Телеграм каналу.
Раније је Зеленски у интервјуу АБЦ рекао да су САД послале на Блиски исток 20 хиљада ракета намењених Кијеву.
Претходно, страни новинари су стигли у Брјанску област и прегледали хладњаче са телима војника украјинских оружаних снага, јавља дописник Спутњика.
Заменик председника Савета за безбедност Русије Дмитриј Медведев написао је на друштвеним мрежама да Кијев неће да преузме тела погинулих украјинских војника због тога што неће да призна да их има 6.000, као и због тога што неће да плати одштету удовицама.
Како је раније на свом Телеграм каналу известио помоћник руског председника Владимир Медински, 6. јуна Русија је почела са спровођењем акције пребацивања више од 6.000 тела погинулих у Украјину, као и размене рањених и тешко болесних ратних заробљеника.
Медински је био приморан да коментарише ситуацију са разменом ратних заробљеника и пребацивањем тела војника Оружаних снага Украјине у складу са Истанбулским споразумима, пошто се украјинска страна није појавила на месту наводне размене, иако је датум био унапред најављен.
Представник руске преговарачке групе, генерал-потпуковник Александар Зорин, изјавио је да Украјина није остварила контакт, стога није дошло до акције преноса тела погинулих војника украјинских оружаних снага и размене заробљеника.
(Спутњик)
БОНУС ВИДЕО:
Препоручујемо
НАТО УДАРА ЗАБРАНУ ЗЕЛЕНСКОМ? Зашто није преузео тела украјинских војника
08. 06. 2025. у 14:18
РАТ У УКРАЈИНИ: Нови масовни руски напад "шахедима" на украјинске градове
08. 06. 2025. у 07:38 >> 01:32
НАПУСТИЛА ГРАД И НА БАБОВИНИ ОДГАЈА ДЕЦУ: Млада Београђанка Александра одлучила да се пре 14 година врати у планинско село Власе код Врања
МОЈ тата се љутио на мене, говорио је, ја сам одатле отишао, а ти се враћаш, али ја сам одлучила и на крају је живот тако све уредио да на месту у планинском селу Власе, где је његова мајка Љубица одгајала тројицу синова и једну кћер, то сада радим и ја - започиње своју по много чему необичну причу тридесетшетогодишња учитељица Александра Љубић, књижевница, сликарка, супруга, одборница у скупштини града и, како каже, најважније мама Дарка (14), Ђорђа (10), Вељка (8) и Маријане (7).
10. 01. 2026. у 15:08
ФРАНЦУСКА ПРЕТИ ИЗЛАСКОМ ИЗ НАТО-а: Гласање у парламенту, бес према Трампу због Венецуеле, Израела и Гренланда
ФРАНЦУСКА је запалила политичку фитиљ-бомбу у самим темељима НАТО-а, у тренутку када се глобалне тензије убрзано преливају са периферије на саму структуру западног безбедносног система.
10. 01. 2026. у 06:30
"ПРИПАДА НАМА - НЕ ДАНСКОЈ, НИ САД" С Гренланда послата јасна порука: "Нико нема право да одлучује уместо нас"
ЛИДЕРИ пет највећих политичких партија Гренланда објавили су заједничко писмо у којем наглашавају да Гренланд није део ни САД ни Данске, већ да припада Гренланђанима, и да захтевају од Сједињених Америчких Држава да немају никакву контролу над тим острвом.
10. 01. 2026. у 11:52
Коментари (0)