АМЕРИЧКИ АМБАСАДОР ПРИ НАТО: САД очекују од чланица Алијансе да издвоје најмање пет одсто БДП за одбрану

04. 06. 2025. у 19:14
АМЕРИЧКИ амбасадор при НАТО, Метју Витакер, изјавио је данас да чланице Алијансе морају да се сложе да издвоје најмање пет одсто националног дохотка на одбрану и безбедност "почевши од сада“.
Повезане вести

РУТЕ ЧЛАНИЦАМА НАТО: Издвојте више средстава,од тога зависе ваша слобода и просперитет
ГЕНЕРАЛНИ секретар НАТО Марк Руте позвао је данас 32 државе чланице тог блока да определе више средстава, опреме и политичке енергије за највећу војну алијансу, у тренутку када се Сједињене Америчке Државе повлаче из водеће безбедносне улоге у Европи.
24. 04. 2025. у 17:55
Најновије из рубрике

УДАР ДРОНОМ У СРЦЕ УПОРИШТА: Руска војска дигла у ваздух украјинску базу
УСПЕШНО усмеравање дрона у унутрашњост непријатељског положаја било је могуће захваљујући изузетној вештини оператера
07. 06. 2025. у 10:19

уживоРАТ У УКРАЈИНИ Зеленски саопштио ужасне вести: Могуће да је још људи испод рушевина
Рат у Украјини – 1.200. дан.
07. 06. 2025. у 07:10 >> 10:00

ЗЕЛЕНСКИ ПОСТАО ОПАСАН ПО ЗАПАД? Важно упозорење америчког пуковника у пензији
ВЛАДИМИР Зеленски је постао опасан по Запад јер је изгубио контакт са стварношћу, сматра пензионисани пуковник америчке војске Данијел Дејвис на Јутјубу.
07. 06. 2025. у 09:57

НЕОЧЕКИВАН ОБРТ: Маск прави нову странку?
ИЛОН Маск је изјавио да је Сједињеним Америчким Државама потребна нова политичка странка, а то је закључио дан након што је поставио анкету на друштвеној мрежи Икс
07. 06. 2025. у 09:41

ШТА ЈЕ ДОВЕЛО ДО ЕСКАЛАЦИЈЕ УКРАЈИНСКОГ СУКОБА? Амерички професор све објаснио
НЕОДГОВОРНОСТ Кијева и његових савезника довела је до ескалације украјинског сукоба, рекао је професор Универзитета у Чикагу Џефри Сакс у интервјуу америчком адвокатy Ендру Наполитану.
07. 06. 2025. у 08:37
Коментари (0)