"ЗАПАД МОРА ДА СХВАТИ..." Украјински политичар: Постизање циљева специјалне операције - гаранција трајног мира
ЗАПАД мора да схвати да ће управо постизање циљева Специјалне војне операције Русије помоћи у успостављању трајног мира, а не привременог прекида ватре, сматра лидер покрета Друга Украјина и бивши председник странке "Опозициона платформа – За живот“, која је забрањена у Украјини, Виктор Медведчук.

Фото: Архива Новости
„У стварности, сви схватају да је у условима офанзиве руских трупа прекид ватре без отклањања узрока сукоба само предах за Оружане снаге Украјине. Стога, данас, прекид ватре значи давање предности колективном Западу и (Владимиру) Зеленском“, написао је Медведчук у својој колумни на платформи „Смотрим“.
Према његовом мишљењу, циљеви СВО пре свега одговарају интересима националне безбедности Русије, а такође су изузетно неопходни и за украјински народ, јер ће се тиме елиминисати разлози за даљи рат.
„Треба престати са пумпањем оружја у Украјину и финансирањем војне хистерије у друштву, претварајући Украјинце у топовско месо“, истакао је политичар.
„Став Русије по овом питању је принципијелан и доследан и није се мењао од почетка сукоба. Ако (председник САД Доналд) Трамп то разуме, онда ће преговори о решавању сукоба, укључујући и током телефонског разговора између Владимира Путина и Доналда Трампа 19. маја, бити ефикасни и постићи главну ствар у будућности – успостављање трајног мира“, приметио је Медведчук.
У петак су у Истанбулу одржани преговори између Русије и Украјине. Они су трајали скоро два сата. Помоћник руског председника, Владимир Медински, који је предводио руску делегацију, најавио је велику размену заробљеника са Кијевом, по формули 1.000 за 1.000. Према његовим речима, стране су се сложиле да представе своје виђење могућности за будући прекид ватре.
(Спутњик)
БОНУС ВИДЕО:
КАКО СУ РУСИ ПОЗДРАВИЛИ СИЈА: Ексклузивни снимци са Параде победе
Препоручујемо

МЕЛОНИЈЕВА, МАКРОН, СТАРМЕР, МЕРЦ... Европски лидери разговарали са Трампом о Украјини
19. 05. 2025. у 10:51

ДОДИК ЖЕСТОКО УДАРИО НА СТАНИВУКОВИЋА: Докле ћеш бити полтрон најгоре врсте?
ПРЕДСЕДНИК Милорад Додик упитао је данас градоначелника Бањалуке Драшка Станивуковића "докле ће бити полтрон најгоре врсте који се свакодневно додворава Сарајеву, а оптужује Републику Српску".
21. 08. 2025. у 19:40

"СРАМ ВАС БИЛО ЗА СВЕ ШТО РАДИТЕ" Вучић са презиром одговорио Жаклини Таталовић на добацивања и упадице
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић одговорио је на упадице и добацивања новинарки Н1 Жаклини Таталовић.
17. 08. 2025. у 14:28

Да ли је она најзгоднија водитељка на РТС-у? Објавила фотке у бикинију са плаже
ВОДИТЕЉКА Драгана Косјерина привлачи пажњу својим атрактивним изгледом где год се појави.
22. 08. 2025. у 13:24
Коментари (0)