АМЕРИЧКИ ЛОВАЦ ВРЕДАН 70 МИЛИОНА ДОЛАРА ЗАВРШИО НА ДНУ ЦРВЕНОГ МОРА! Хитно се огласила морнарица - Посада изгубила контролу над млазњаком
БОРБЕНИ авион Ф/А-18 откотрљао се са палубе носача авиона "Ју-Ес-Ес Хари С. Труман" и потонуо на дно Црвеног мора, саопштила је америчка морнарица.
Фото: Јутјуб/Принтсцреен/Skyships
У несрећи која се приписује људској грешки, посада за вучу је изгубила контролу над млазњаком вредним 70 милиона долара одмах након што је извучен из хангара.
У тренутку инцидента, у борбеном авиону Ф/А-18Е се налазио један члан посаде, а други члан посаде унутар тегљача, преноси „Еј-Би-си њуз“.
Према речима званичника, оба члана посаде су успела да искоче на време, а само једна особа је задобила лакше повреде.
"Ф/А-18Е је вукла посада када је изгубила контролу над авионом. Летелица и тегљач су пали са палубе. Морнари који су вукли летелицу предузели су хитне мере да се удаље од летелице пре него што је она пала у море. Истрага је у току", наводи се у саопштењу америчке морнарице.
"Ју-Ес-Ес Хари С. Труман" се налази у Црвеном мору од прошлог септембра, када је распоређен да помогне у заштити комерцијалних бродова од учесталих напада јеменских Хута.
Тај носач авиона је био умешан у још један инцидент раније ове године, када се сударио са трговачким бродом у близини Суецког канала, након чега је један официр отпуштен.
(Спутњик)
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOПрепоручујемо
АМЕРИКА ОТПУШТА 90.000 ВОЈНИКА?! Пентагон мења правила игре због будућег сукоба с Кином
05. 04. 2025. у 22:33
АМЕРИЧКИ ГЕНЕРАЛ ОТКРИВА: Зашто је Гренланд важан за заустављање Русије
04. 04. 2025. у 19:47
НОВА ДРАМА НА НЕБУ ИЗНАД ВАШИНГТОНА: Избегнут судар путничког и војног авиона
30. 03. 2025. у 00:47
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"СУПРУГА ГА ДРЖАЛА 5 МИНУТА ЗА НОГЕ ДА НЕ БИ ИСПАО" Нови детаљи драме држављанина Србије на лету Рајанера
ДРАМАТИЧНЕ тренутке доживели су у петак ујутру путници на лету компаније Рајанер са аеродрома „Македонија“ у Солуну за Минхен, када је пукао прозор, а ваздушна струја повукла једног путника напоље. Он је у последњем тренутку спасен захваљујући супрузи, која је седела поред њега и задржала га, пише Прототема.
10. 07. 2026. у 12:18
ЗАШТО ЈЕ ДУБРАВКА МИЈАТОВИЋ ЗАИСТА НАПУСТИЛА СЕРИЈУ "СРЕЋНИ ЉУДИ"? "Морала сам да побегнем..."
ДУБРАВКА Мијатовић напустила је серију 'Срећни људи' из личних разлога, а не због хонорара.
10. 07. 2026. у 15:07
Коментари (0)