ЕКСПРЕСНА РЕАКЦИЈА: Амерички државни секретар отказао пут у Лондон након изјаве Зеленског о Криму
АМЕРИЧКИ државни секретар Марко Рубио отказао је пут у Лондон где је планиран састанак о регулисању сукоба у Украјини након изјаве Владимира Зеленског о Криму, пише „Њујорк тајмс“.

Фото: Профимедиа
Према подацима листа, један од кључних предлога САД за решавање украјинске кризе, који би требало да буде представљен на састанку у Лондону 23. априла, јесте да Кијев призна Крим као руску територију.
Међутим, након што је Зеленски у уторак новинарима рекао да не прихвата ту опцију, путовање Рубија у британску престоницу је истог дана отказано, наводи „Њујорк тајмс“.
Како додаје лист, ни специјални изасланик америчког председника Стивен Виткоф неће отпутовати на састанак у Лондону. За сада је потврђено само учешће специјалног изасланика САД за Украјину и Русију Кита Келога.
У исто време, „Скај њуз“ преноси да су министри спољних послова Француске и Немачке одложили путовање у Лондон након што је јављено да је посета Рубија и Виткофа британској престоници отказана.
Састанку ће присуствовати и представници Велике Британије, Француске и кијевских власти. Украјинску делегацију чиниће Андреј Јермак, шеф кабинета Зеленског, његов заменик Павло Палиса, министар спољних послова Андреј Сибиха и министар одбране Рустем Умеров.
„Вашингтон пост“ је, позивајући се на изворе претходно објавио да ће САД на састанку поводом решавања украјинског сукоба у среду у Лондону предложити европским земљама и Украјини да Крим признају руским, док се савезници Кијева истовремено надају да ће у замену добити безбедносне гаранције за Украјину.
(Спутњик)
Препоручујемо



БРУТАЛНА ПОРУКА ИЗ РУСИЈЕ НАКОН АМЕРИЧКОГ НАПАДА: Неколико земаља спремно да преда нуклеарно оружје Ирану!
ПОСЛЕ америчких напада на Иран током ноћи, неке земље су спремне да предају своје нуклеарно оружје Техерану, написао је на каналу Телеграм заменик председника Савета безбедности Руске Федерације Дмитриј Медведев.
22. 06. 2025. у 11:31

ХАМНЕИ ПРЕВАРИО ТРАМПА: Америка гађала празно нуклеарно постројење?
ВИСОКИ ирански извори рекли су Реутерсу да је већина високо обогаћеног уранијума на локацији Фордо уклоњена пре америчког напада.
22. 06. 2025. у 10:37

ИНЦЕСТ УНИШТИО ПОРОДИЦУ: Глумици брат крстио ћерку, а она га завела и родила му сина
СЛАВНА глумица Грета Скаки у једном моменту је била тема свих медија, након што је обелодалила да је у романси са својим братом од тетке Карлом Монтегацом. Ова романса разорила је њену породицу, а њих двоје су се у једном моменту чак и заклели на вечну љубав.
21. 06. 2025. у 10:39
Коментари (0)