ЕПИЛОГ НЕСРЕЋЕ У ИТАЛИЈИ: Једна особа извучена жива, а жичара креће поново са радом
СТРАШНА несрећа догодила се у четвртак у јужној Италији када је дошло до пуцања кабла на туристичкој жичари која повезује обалу Напуљског залива с планином Фаито.
AP Photo/Salvatore Laporta
Несрећа је однијела четири живота, док је једна особа тешко повређена и хоспитализована.
Жичара саобраћа између града Кастеламаре ди Стабиа и врха Монте Фаито, удаљеног око три километра.
Према првим информацијама, у тренутку пуцања кабла у ваздуху су биле две кабине.
Кабина која се налазила ближе почетној станици успела је сигурно спустити 16 путника, док је друга, која је била изнад планинске провалије, трагично завршила падом.
Више од 50 ватрогасаца и спасилаца учествовало је у захтевној акцији, додатно отежаној због густе магле и снажног ветра.
Упркос свему, успјели су лоцирати тела четворо страдалих, а једна особа је жива извучена и пребачена у болницу.
Гувернер регије Кампанија, Винчензо Де Лука, изјавио је да су временски услови знатно успорили операцију спасавања.
Тужилаштво је већ покренуло истрагу како би се утврдили узроци несреће и евентуалне пропусте у одржавању жичаре.
Иако се несрећа догодила, надлежни су одлучили да поново отворе жичару за летњу сезону, што је изазвало низ реакција у јавности.
(Вијести.ба)
Препоручујемо
ТРАГЕДИЈА У ИТАЛИЈИ: У близини Сорента откачила се кабина жичаре, погинуле 4 особе
17. 04. 2025. у 19:47 >> 19:59
"ИЗНЕО ЈЕ ПОВЕРЉИВЕ ИНФОРМАЦИЈЕ": Трамп побесно због Обамине изјаве о ванземаљцима
19. 02. 2026. у 23:45
СКАНДАЛ! РАМА ОБЈАВИО СНИМАК РАЗГОВОРА СА ТАЧИЈЕМ: "Срећна независност комаданте, брате мој, грлим те много и волим" (ВИДЕО)
ПРЕМИЈЕР Албаније Еди Рама објавио је снимак телефонског разговора са бившим вођом злочиначке ОВК Хашимом Тачијем, који се тренутно налази у притвору Специјалног суда у Хагу, где је оптужен за ратне злочине и злочине против човечности.
17. 02. 2026. у 20:01
ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом
БЕЛОРУСКИ председник Александар Лукашенко изјавио је данас да је на почетку преговора између Белорусије и САД упозорио Вашингтон да не покушава да наруши односе између Минска и Москве.
16. 02. 2026. у 15:09
"МАМА, ЈА ИМАМ РАК": Славица Ђукић Дејановић о борби за живот сина јединца - сам себи дао дијагнозу
"ДУШАН ЈЕ сам себи дао дијагнозу"
16. 02. 2026. у 19:12 >> 19:12
Коментари (0)