ВАТРОМ ЗАХВАЋЕНО 100 ХЕКТАРА ШУМЕ У ИТАЛИЈИ: Више од 400 ватрогасаца на терену
ШУМСКИ пожар који је избио изнад места Прато ало Стелвио у долини Веноста и даље није под контролом, а ватра је до сада захватила око 100 хектара шуме, саопштиле су локалне власти.
Фото Shutterstock
На терену је од јуче ангажовано више од 400 ватрогасаца, пренела је Анса.
Гашење додатно отежава допремање воде која мора да буде транспортована са удаљених локација.
У гашењу учествује и пет ватрогасних хеликоптера, који су јутрос наставили операције из ваздуха.
Због густог облака дима, надлежни су издали упозорење становницима насеља Стелвио, Трафои и Прато ало Стелвио.
Грађанима се саветује да држе затворене прозоре и врата и искључе вентилационе системе.
(Танјуг)
Препоручујемо
"ПА ХАЈДЕ ДА ПРОДУЖИМО ЗАДОВОЉСТВО" Захарова упутила мистериозну поруку Западу
ПОРТПАРОЛКА руског Министарства спољних послова Марија Захарова изјавила је данас да су западне земље забринуте због тога каква би још нова испитивања оружја Русија могла да спроведе након демонстрације ракете "Буревестник".
01. 11. 2025. у 19:52
САД ИЗДАЛЕ ГЕНЕРАЛНУ ДОЗВОЛУ ДО АПРИЛА: Одлажу се санкције руској нафтној компанији
СЈЕДИЊЕНЕ Америчке Државе су данас издале тзв. "генералну дозволу" којом се привремено одлажу санкције Росњефту у Немачкој до 29. априла 2026. године, објавило је америчко министарство финансија.
29. 10. 2025. у 16:17
АЦА УДАРИО НА НЕДУ: Родила се у ТРИ града - она је медицински феномен!
ПЕВАЧ Аца Лукас поново је изазвао велику пажњу јавности када је гостовао у подкасту „Б-13“ код македонског шоумена Бојана Јовановског, познатијег као Боки 13, и жестоко критиковао певачицу Неду Украден. У свом препознатљивом стилу, без длаке на језику, Лукас је коментарисао, како тврди, „вишеструки идентитет“ своје колегинице.
04. 11. 2025. у 12:33
Коментари (0)