ТРАМПОВА АДМИНИСТРАЦИЈА: Више од 50 земаља контактирало је Белу кућу да започну трговинске преговоре
ВИШЕ од 50 земаља позвало је Белу кућу да започне трговинске преговоре због увозних царина које је недавно увео амерички председник Доналд Трамп, изјавио је данас директор америчког Националног економског савета Кевин Хасет.
Tanjug/AP Photo/Mark Schiefelbein
-Трампове тарифе до сада су натерале више од 50 земаља да контактирају Белу кућу како би започеле трговинске преговоре, рекао је за ABC News главни економски саветник америчког председника.
Он је негирао да су тарифе део Трампове стратегије америчког председника Доналда Трампа да сруши финансијска тржишта како би извршио притисак на америчке Федералне резерве да смање каматне стопе.
Хасет је напоменуо да неће бити "политичке принуде" централне банке.
Истакао је да не очекује велики ударац за потрошаче јер ће, како је навео, "извозници вероватно снизити цене".
Амерички министар финансија Скот Бесент изјавио је раније за NBC News да "нема разлога" да се предвиђа рецесија на основу уведених тарифа, наводећи као разлог већи раст броја радних места у САД него што се очекивало.
Америчке акције су ослабиле за око 10 одсто у два дана откако је Трамп најавио нови глобални тарифни режим, за које већина економиста и шеф Федералних резерви САД верује да ризикују да подстакну инфлацију и нанесу штету економском расту.
(Танјуг)
БОНУС ВИДЕО - ПОНУДА НА САЈМУ АУТОМОБИЛА: Погледајте како изгледају нови модели
Препоручујемо
ЗБОГ ТРАМПОВИХ ЦАРИНА: Стелантис понудио попусте америчким купцима
06. 04. 2025. у 00:35
НЕМА ПОЈМА О РУКОВОЂЕЊУ: Маск критиковао Трамповог саветника за трговину Навара
05. 04. 2025. у 19:09
"ПА ХАЈДЕ ДА ПРОДУЖИМО ЗАДОВОЉСТВО" Захарова упутила мистериозну поруку Западу
ПОРТПАРОЛКА руског Министарства спољних послова Марија Захарова изјавила је данас да су западне земље забринуте због тога каква би још нова испитивања оружја Русија могла да спроведе након демонстрације ракете "Буревестник".
01. 11. 2025. у 19:52
САД ИЗДАЛЕ ГЕНЕРАЛНУ ДОЗВОЛУ ДО АПРИЛА: Одлажу се санкције руској нафтној компанији
СЈЕДИЊЕНЕ Америчке Државе су данас издале тзв. "генералну дозволу" којом се привремено одлажу санкције Росњефту у Немачкој до 29. априла 2026. године, објавило је америчко министарство финансија.
29. 10. 2025. у 16:17
АЦА УДАРИО НА НЕДУ: Родила се у ТРИ града - она је медицински феномен!
ПЕВАЧ Аца Лукас поново је изазвао велику пажњу јавности када је гостовао у подкасту „Б-13“ код македонског шоумена Бојана Јовановског, познатијег као Боки 13, и жестоко критиковао певачицу Неду Украден. У свом препознатљивом стилу, без длаке на језику, Лукас је коментарисао, како тврди, „вишеструки идентитет“ своје колегинице.
04. 11. 2025. у 12:33
Коментари (0)