ШПАНСКА ПОЛИЦИЈА: Ухапсила пет особа због трговине људима

Предраг Стојковић
Предраг Стојковић

05. 04. 2025. у 23:36

ШПАНСКА полиција ухапсила је пет особа због трговине људима, фалсификовања докумената и кршења права запослених.

ШПАНСКА ПОЛИЦИЈА: Ухапсила пет особа због трговине људима

Foto: Profimedia

Ухапшени припадници криминалне организације доводили су жене из Јужне Америке под изговором да ће у Шпанији радити као кућне помоћнице, да би их затим приморали на проституцију, преноси Каденасер.

Ова организација је обезбеђивала жртвама преваре неопходна документа и карте да би потом тражила да то отплате.

Дуг би понекада био толики да су жртве пристајале на секс са клијентима које би им криминална организација нашла како би им дуговање било смањено.

Истрага полиције у Саламанки је почела након анонимне дојаве грађана који су пријавили да група људи у том граду доводи жене из Перуа.

Истрагом је откривено да је криминална група деловала од 2023.

Припадници организације проналазили су жртве у Лими и давали им упутства шта да кажу приликом контроле на граници да би безбедно ушле у Шпанију, а такође су им обезбеђивали неопходна документа.

(Танјуг)

БОНУС ВИДЕО - ПОНУДА НА САЈМУ АУТОМОБИЛА: Погледајте како изгледају нови модели

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ЗАХАРОВА О УПОЗОРЕЊУ ВУЧИЋУ ЗБОГ ПОСЕТЕ МОСКВИ: Бандитизам и уцена, тако делују терористичке ћелије

ЗАХАРОВА О УПОЗОРЕЊУ ВУЧИЋУ ЗБОГ ПОСЕТЕ МОСКВИ: Бандитизам и уцена, тако делују терористичке ћелије

ПОРТПАРОЛКА руског Министарства спољних послова Марија Захарова данас је назвала упозорења Европске уније председнику Србије Александру Вучићу у вези његове посете Москви за Дан победе, "бандитизмом и уценом''.

30. 04. 2025. у 16:55

Коментари (0)

РУС ПРИРЕДИО НЕВИЂЕН СКАНДАЛ: Колеге тенисери не могу да верују да се овако понашао! (ВИДЕО)