НЕМОЋ КИЈЕВА У КУРСКОЈ ОБЛАСТИ: Ми-28НМ се обрушио на украјинску војску и технику (ВИДЕО)
ХЕЛИКОПТЕР Ми-28НМ, познат и као „Ноћни ловац“, наставља да се доказује на фронту. Посада хеликоптера извела је ракетни удар на конвој оклопне технике и припаднике Оружаних снага Украјине у пограничној области Курске области, саопштило је Министарство одбране Русије.
Фото: Министарство одбране Руске Федерације
Како је прецизирано, хеликоптери су деловали у склопу мешовите тактичке групе.
Пилоти војне авијације су током борбене мисије подршке јединицама групе „Север“ лансирали ракете према одређеним координатама.
Сви циљеви су уништени, истиче руски војни ресор.
После напада, посаде су се спустиле на изузетно малу висину, извеле противракетне маневре и испалиле ракете да би се заштитиле од непријатељских преносних ПВО система.
Недавно су западни медији описали стање украјинске војске у Курској области речима „крах и губици“. Они су констатовали да се украјинска одбрана урушава великом брзином док руска војска успешно напредује, а многи од њих су указали на то да је Кијев изгубио главни адут у потенцијалним преговорима с Москвом.
Амерички портал „19Фортифајв“ је раније издвојио пет најубојитијих типова наоружања Русије. Међу најопаснијим руским оружјем нашао се и ударни хеликоптер Ми-28НМ који може да гађа и ноћу и да развија брзину до 300 километара на сат.
(sputnikportal.rs)
БОНУС ВИДЕО - РУСИЈА ЛАНСИРАЛА РАКЕТУ: Погледајте тренутак лансирања
"ТРАМП ТАМО ДА ИЗБАЦИ 1000 ВОЈНИКА НА ОСТРВО, НИКО МУ СЕ НЕЋЕ СУПРОСТАВИТИ" Вучић о Гренланду - Када питам а како Косово, сви спусте главу!
ГОВОРЕЋИ јутрос у емисији "Јутро" на Телевизији Прва, председник Србије Александар Вучић дотакао се и лицемерја међународне заједнице када је у питању однос који сада имају по питању Гренланда и онај који су некада имали по питању Косова и Метохије.
25. 01. 2026. у 13:20
У ФЕБРУАРУ ПОТПУНИ КОЛАПС ПОЛАРНОГ ВРТЛОГА? Хладна маса заледиће Европу, ево шта нас очекује
НАКОН стратосферског загревања почетком фебруара, најновије прогнозе показују потенцијални потпуни колапс поларног вртлога, што ће на крају довести хладан ваздух и у Европу, пише Severe Weather Europe.
23. 01. 2026. у 14:21
НАЈСТАРИЈИ ЈУГОСЛОВЕН: Доживео 132, израсли му трећи зуби
У АКЦИЈИ некдашње ревије Yуго папир “Тражимо најстаријег Југословена“ 1978. године новинари су се запутили у село Ораш Плање удаљено од Тешња десетак километара, где је живео Мехо Хаџић.
23. 01. 2026. у 16:47
Коментари (0)