НИЈЕ ВРЕМЕ ЗА УКИДАЊЕ САНКЦИЈА, ПРЕГОВАЋЕМО С ПУТИНОМ: Емануел Макрон најавио мировне разговоре с Москвом
Савезници Украјине сматрају да није време за укидање санкција Русији, саопштио је британски премијер Кир Страмер, а то је нагласио и домаћин париског састанка Емануел Макрон.
Фото: AP Photo/Michel Euler
- Није време за укидање било којих санцкија, све док мир не буде јасно успостављен – казао је француски председник.
Макрон је такође нагласио да међународно право не дозвољава конфисковање залеђених средства, али и истакао да је то могуће учинити са финансијском зарадом које из њих следи. Један део тог руског новца, рекао је, управо служи за финансирање помоћи Украјини.
Истовремено, Маркон је најавио и да би питање залеђених руских актива у европским банкама требало да буде део мировних преговора.
Француски председник је налгасио да савезници против руског председника Владмимира Путина на располагању имају иста средства као и до сада, а то су помоћ Украјини да пружи отпор и одржавање санкција.
- Треба затим преговарати с Русијом и ми ћемо бити за столом да разговарамо с председником Путином – казао је Макрон.
Препоручујемо
Шта је заправо реaктор Димона, најстроже чувани израелски објекат - где свега има, а Израелци све строго крију? (ФОТО)
21. 03. 2026. у 21:44 >> 22:08
ВАШИНГТОН ПОСТ ТВРДИ: Руска служба спремала сценарио са атентатом на Орбана
РУСКА Спољна обавештајна служба (СВР) наводно је разматрала планове за утицај на изборе у Мађарској, укључујући и инсценирање атентата на премијера Виктора Орбана, у циљу јачања подршке Орбану, показује интерни документ до којег су дошле европске службе безбедности, пише данас Вашингтон пост (WП).
21. 03. 2026. у 13:35
КУЛТ ПРЕДАКА У ПЛАМЕНУ МРЖЊЕ: 45 година од паљења конака Пећке патријаршије – Злочин који је најавио Мартовски погром
ОВЕ седмице пре тачно 45 година, српски народ и Српска православна црква занемели су пред призором који је наговестио деценије страдања на Косову и Метохији.
17. 03. 2026. у 19:10
Шта је заправо реaктор Димона, најстроже чувани израелски објекат - где свега има, а Израелци све строго крију? (ФОТО)
У балистичком ракетном нападу на Димону, град на југу Израела, повређено је 47 људи, који су запослени у болници. Већина повреда је узрокована шрапнелима, према израелској служби за хитне случајеве Маген Давид Адом. Димона се налази око 13 километара од нуклеарног истраживачког центра Негев.
21. 03. 2026. у 21:44 >> 22:08
Коментари (0)