ОВО ЋЕ ДА ЗАБОЛИ ЗЕЛЕНСКОГ Руте о чланству Украјине у НАТО: Никада нисмо обећали Кијеву...
УКРАЈИНА неће постати чланица Алијансе на основу резултата мировних преговора, али то не значи одсуство чланства у дугорочној перспективи, изјавио је генерални секретар НАТО-а Марк Руте, а објављено је на сајту блока.
Фото Танјуг/АП/Efrem Lukatsky
-Више пута смо говорили да ће Украјина постати чланица Алијансе, а такође потврдили њен неповратан пут у НАТО на последњем самиту у Вашингтону. Никада нисмо обећали Украјини да ће постати чланица у контексту мировних преговора, али треба направити разлику кад је у питању будућност, оно што ће се догодити у дугорочној перспективи, оценио је Руте.
Према његовим речима, оптимистично гледа на преговоре Русије и САД, а процес решавања украјинског сукоба, како је оценио, одвија се „корак по корак".
Он је такође прокоментарисао да Европа нема алтернативу нуклеарном штиту Сједињених Америчких Држава.
-Због тога је важно, како су САД више пута изјавиле, да су они посвећени и НАТО и трансатлантској безбедности, истакао је Руте на састанку у Варшавској школи економије.
Он је поручио да ће чланице НАТО-а на самиту у Хагу усвојити нове циљеве који се односе на одбрану и обуздавање, укључујући јачање ПВО и ПРО.
(sputnikportal.rs)
БОНУС ВИДЕО - РУСИЈА ЛАНСИРАЛА РАКЕТУ: Погледајте тренутак лансирања
"ПА ХАЈДЕ ДА ПРОДУЖИМО ЗАДОВОЉСТВО" Захарова упутила мистериозну поруку Западу
ПОРТПАРОЛКА руског Министарства спољних послова Марија Захарова изјавила је данас да су западне земље забринуте због тога каква би још нова испитивања оружја Русија могла да спроведе након демонстрације ракете "Буревестник".
01. 11. 2025. у 19:52
САД ИЗДАЛЕ ГЕНЕРАЛНУ ДОЗВОЛУ ДО АПРИЛА: Одлажу се санкције руској нафтној компанији
СЈЕДИЊЕНЕ Америчке Државе су данас издале тзв. "генералну дозволу" којом се привремено одлажу санкције Росњефту у Немачкој до 29. априла 2026. године, објавило је америчко министарство финансија.
29. 10. 2025. у 16:17
АЦА УДАРИО НА НЕДУ: Родила се у ТРИ града - она је медицински феномен!
ПЕВАЧ Аца Лукас поново је изазвао велику пажњу јавности када је гостовао у подкасту „Б-13“ код македонског шоумена Бојана Јовановског, познатијег као Боки 13, и жестоко критиковао певачицу Неду Украден. У свом препознатљивом стилу, без длаке на језику, Лукас је коментарисао, како тврди, „вишеструки идентитет“ своје колегинице.
04. 11. 2025. у 12:33
Коментари (0)