"ПОТРЕБАН ЈЕ ВЕЋИ ПРИТИСАК НА РУСИЈУ ДА ЗАУСТАВИ ОВАЈ ТЕРОР" Зеленски позива западне партнере
УКРАЈИНСКИ председник Володимир Зеленски позвао је данас западне партнере да изврше још већи притисак на Русију да заустави нападе.
Sean Kilpatrick/The Canadian Press
- Потребан нам је и већи притисак на Русију да заустави овај терор. А то зависи од свих партнера - од Америке, Европе, остатка света - рекао је он у вечерњем видео обраћању, преноси украјински Интерфакс.
Зеленски је навео да је у току дана било више жртава у руским нападима у неколико украјинских региона.
Према његовим речима, развој ефективног ваздушног штита Украјине неће се зауставити.
- Сваке ноћи се дешавају велики напади руских дронова... Треба нам много више ефикасности у нашој одбрани неба. А развој нашег ефикасног ваздушног штита неће престати - рекао је Зеленски.
Он је захвалио свим партнерима који у томе помажу. Али, како је навео, према његовим речима, потребно је више система ПВО, одговарајућа муниција за обарање дронова, о чему украјинске власти разговарају са свим партнерима.
(Танјуг)
БОНУС ВИДЕО - РУСИ ПОКАЗАЛИ СНИМАК: Дрон камиказа уништио хаубицу француске производње
Препоручујемо
МЕДВЕДЕВ О “ПРЕКИДУ ВЕЗЕ”: Зеленски је направио циркус, имитирајући Макронов позив
23. 03. 2025. у 20:00
ПАКАО У ДУБАИЈУ! Иранци погодили Бурџ ел Араб, симбол луксуза и један од најпознатијих хотела на свету (ВИДЕО)
ИРАНСКИ дрон погодио је и хотел са пет звездица Бурџ ел Араб у Дубаију.
28. 02. 2026. у 23:12
ЕКСПЛОЗИЈЕ У ДУБАИЈУ, ДОХИ, ТЕЛ АВИВУ: Иран потврдио смрт Хамнеија (ФОТО/ВИДЕО)
ИЗРАЕЛ и САД извеле су напад на Иран. У Техерану су одјекнуле детонације, а касније су чуле и у другим местима. Како је речено, циљ напада је елиминисање непосредних претњи које долазе од иранског режима. Операција би, према писању медија, могла да траје неколико дана. У целој земљи проглашено ванредно стање. САД су операцију назвале "Епски бес".
28. 02. 2026. у 10:41 >> 22:21
СМЕХ ДО СУЗА: Питали Хрвате да ли знају српске речи - "Никада нећу погодити!" (ВИДЕО)
"ЛЕБЛЕБИЈА би могла бити каросерија."
27. 02. 2026. у 21:41
Коментари (0)