НАКОН ЗВАНИЧНОГ ХАПШЕЊА: Екрем Имамоглу смењен са дужности градоначелника Истанбула

Предраг Стојковић
Предраг Стојковић

23. 03. 2025. у 17:21

ТУРСКО министарство унутрашњих послова саопштило је данас да је градоначелник Истанбула Екрем Имамоглу смењен са дужности након што га је турски суд званично ухапсио под оптужбом за корупцију.

НАКОН ЗВАНИЧНОГ ХАПШЕЊА: Екрем Имамоглу смењен са дужности градоначелника Истанбула

Foto Tanjug/AP/Emrah Gurel

Очекује се да ће градска скупштина Истанбула, где главна опозициона Републиканска народна странка ЦХП има већину, изабрати вршиоца дужности градоначелника наредних дана, након Имамоглуове смене, пренео је Ројтерс.

Имамоглу је кључна опозициона личност и потенцијални противник на председничким изборима турском председнику Реџепу Тајипу Ердогану.

Он је приведен у среду због оптужби за корупцију и помагање терористичкој групи, али је негирао оптужбе, називајући их "незамисливим клеветама".

Турска Влада је негирала било какав утицај на хапшење Имамоглуа, наводећи да је правосуђе независно.

Туски председник који управља земљом више од 22 године, у суботу је оптужио Имамоглуову странку ЦХП да покушава да "испровоцира нацију" и поручио да неће толерисати вандализам.

Имамоглу (54), који је према неким истраживањима јавног мњења имао већу јавну подршку од Ердогана, требало је да буде именован за званичног кандидата ЦХП на наредним председничким изборима.

(Танјуг)

БОНУС ВИДЕО - РУСИЈА ЛАНСИРАЛА РАКЕТУ: Погледајте тренутак лансирања

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ВАШИНГТОН ПОСТ ТВРДИ: Руска служба спремала сценарио са атентатом на Орбана

ВАШИНГТОН ПОСТ ТВРДИ: Руска служба спремала сценарио са атентатом на Орбана

РУСКА Спољна обавештајна служба (СВР) наводно је разматрала планове за утицај на изборе у Мађарској, укључујући и инсценирање атентата на премијера Виктора Орбана, у циљу јачања подршке Орбану, показује интерни документ до којег су дошле европске службе безбедности, пише данас Вашингтон пост (WП).

21. 03. 2026. у 13:35

КУЛТ ПРЕДАКА У ПЛАМЕНУ МРЖЊЕ: 45 година од паљења конака Пећке патријаршије – Злочин који је најавио Мартовски погром

КУЛТ ПРЕДАКА У ПЛАМЕНУ МРЖЊЕ: 45 година од паљења конака Пећке патријаршије – Злочин који је најавио Мартовски погром

ОВЕ седмице пре тачно 45 година, српски народ и Српска православна црква занемели су пред призором који је наговестио деценије страдања на Косову и Метохији.

17. 03. 2026. у 19:10

Коментари (0)

ВОЈИСЛАВ ШЕШЕЉ: Морам да саопштим вест која су ми јавили пре неколико минута