БОМБА ИЗ СЕДИШТА НАТО: Стигла потврда - Чланство Украјине скинуто са агенде

Марија Стевановић
Марија Стевановић

14. 03. 2025. у 15:08

ЧЛАНСТВО Украјине у НАТО није више део агенде, изјавио је генерални секретар Алијансе Марк Руте у интервјуу Блумберг ТВ.

БОМБА ИЗ СЕДИШТА НАТО: Стигла потврда - Чланство Украјине скинуто са агенде

Фото АП

На питање телевизије да ли (амерички председник Доналд) Трамп заиста склања са преговарачког стола питање чланства Украјине у НАТО, Руте је одговорио „Да“.

Према његовим речима, са опрезним оптимизмом посматра могућност прекида борбених дејстава у Украјини у овој години.

Поред тога, Руте је истакао да не сматра да ће НАТО учествовати у обезбеђењу прекида ватре у Украјини у случају примирја.

„Сматрам да ће НАТО тешко учествовати у томе, али могуће је да ће Алијанса саветовати како да се то све најбоље уради“, оценио је он.

Истовремено, Руте је истакао да се безбедносне гаранције за Кијев могу разматрати тек након закључења примирја.

Поред тога, Руте није искључио нормализацију односа Европске уније и Сједињених Америчких Држава са Русијом у дугорочној перспективи, али је констатовао да Запад није тренутно спреман за то.

Крајем фебруара амерички председник Доналд Трамп је на састанку са премијером Велике Британије Киром Стармром изјавио да неће доћи до ступања Украјине у НАТО.
Раније је Трамп изјављивао да Украјина може да заборави на перспективу чланства у НАТО. Према његовом мишљењу, управо је тежња Кијева да ступи у Алијансу довела до војног сукоба.

(Спутњик)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ДОБРО СМО УПОЗНАТИ СА ДОГАЂАЈИМА У СРБИЈИ Медведев оптужио Запад за организовање протеста у другим земљама

"ДОБРО СМО УПОЗНАТИ СА ДОГАЂАЈИМА У СРБИЈИ" Медведев оптужио Запад за организовање протеста у другим земљама

ЗАМЕНИК председника Савета безбедности Русије и председник странке Јединствена Русија Дмитриј Медведев оптужио је данас западне земље да организују протесте и мешају се у изборне процесе других земаља да би одржале своју доминацију.

31. 07. 2025. у 17:01

ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)

ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)

ШИПТАРСКИ терориста и бивши истакнути припадник терористичке ОВК Халили Лулзин, ухапшен је данас у Свилајнцу, у заједничкој акцији Безбедносно-информативне агенције, Службе за откривање ратних злочина УКП МУП-а Републике Србије, а у сарадњи са Тужилаштвом за ратне злочине.

22. 07. 2025. у 20:54

БЛОКИРАО ПРОМЕТНУ УЛИЦУ: Кад су видели ко је за воланом, нико није смео ни да приђе! (ВИДЕО)

БЛОКИРАО ПРОМЕТНУ УЛИЦУ: Кад су видели ко је за воланом, нико није смео ни да приђе! (ВИДЕО)

НЕОДГОВОРНИ возач "хонде" блокирао је недавно улицу испред мумбајског тржног центра Локхандвала, међутим када су остали возачи пришли да га питају га како се то понаша и затраже од њега да склони возило, уследио је прави шок.

31. 07. 2025. у 17:34

Коментари (0)

СКАНДАЛ КАКАВ СЕ НЕ ПАМТИ! За повике Убиј Србина! УЕФА само што не исплати награду Украјинцима!