"АКО РУСИЈА КАЖЕ НЕ, МНОГО ТОГА ЋЕ БИТИ ЈАСНИЈЕ" Рубио: Разговарали смо о територијалним уступцима Кијеву
АМЕРИЧКИ државни секретар Марко Рубио изјавио је данас да су САД са украјинском делегацијом у уторак у Џеди водиле разговоре о територијалним уступцима Кијеву и да се надају позитивном одговору на прекид ватре од Русије.
Фото Танјуг/АП/Saul Loeb
- Ако Русија каже не, много тога ће нам бити јасније. Не постоји војно решење за овај сукоб. Украјини потребно довољно средство одвраћања од будућих напада - рекао је Рубио новинарима на аеродрому Шенон на почетку посете Републици Ирској.
Рубио је рекао да предложени споразум о минералима између Украјине и САД неће окарактерисати као безбедносну гаранцију.
- САД ће данас имати контакт са Русијом, али још не знамо каква ће бити реакција Москве на предложени прекид ватре. Европске санкције Русији биће на столу у сваком споразуму о прекиду ватре - додао је Рубио.
Он је позвао Русију да прекине сва непријатељства "како би људи престали да умиру, како би меци престали да лете".
(Танјуг)
Препоручујемо
ЗАХАРОВА: Формирање позиције Руске Федерације не долази из иностранства
12. 03. 2025. у 09:25
''СВАКИ ПУТ КАДА ВАРАЈУ-ГУБЕ'' Лавров: Да је сарађивала, Украјина би сачувала границе
12. 03. 2025. у 09:23
ВЕЛИКА БРИТАНИЈА ВОДИ ИНТЕНЗИВНУ ДИПЛОМАТИЈУ: Помажу Украјини и САД да постигну договор
12. 03. 2025. у 10:04
ЗЕЛЕНСКИ, МРТВИ СУ: Стравичан снимак и брутална порука, јавио се Кадиров (ВИДЕО)
ЧЕЧЕНСКИ лидер Рамзан Кадиров објавио је снимак ликвидације украјинских војника у Костјантињивки у Доњецкој области у Украјини на свом Телеграм каналу.
07. 02. 2026. у 17:05
"ПРИШТИНСКА АДМИНИСТРАЦИЈА УБРЗАНО ЧИСТИ ПОКРАЈИНУ ОД СРБА" Хитно се огласило руско Министарство спољних послова - "То је лицемерно!"
КОРИСТЕЋИ успех на недавним парлементарним изборима, приштинска администрација форсира чишћење покрајине од српског становништва, саопштено је из Министарства спољних послова Русије.
04. 02. 2026. у 13:32
АМЕРИКАНКА ИЗ "ЛЕПИХ СЕЛА": "Срби су били светски непријатељи број један, зликовци - али не и за мене"
ФИЛМ "Лепа села лепо горе" Срђана Драгојевића важи за једно од најбољих и највољенијих остварења наше кинематографије.
04. 02. 2026. у 10:52
Коментари (0)