''СВАКИ ПУТ КАДА ВАРАЈУ-ГУБЕ'' Лавров: Да је сарађивала, Украјина би сачувала границе

Бојан Милић

12. 03. 2025. у 09:23

МИНИСТАР спољних послова Русије Сергеј Лавров је истакао да присуство трупа НАТО-а на украјинској територији под било којом заставом, у било ком својству, укључујући и мировне снаге, представља претњу Русији и да она то неће прихватити "ни под којим условима".

СВАКИ ПУТ КАДА ВАРАЈУ-ГУБЕ Лавров: Да је сарађивала, Украјина би сачувала границе

Foto: Shutterstock

Да би сачувале границе, власти у Кијеву су морале да испоштују Минске споразуме, истакао је министар спољних послова Русије Сергеј Лавров.

- Када би сарађивали и спроводили сопствену иницијативу, и даље би имали границе из 1991. без Крима, без неког дела Донбаса. Сваки пут када варају, они губе. Овај процес се наставља - рекао је Лавров у интервјуу америчким блогерима Ендру Наполитану, Ларију Џонсону и Марију Науфалу.

Да би сачувале границе, власти у Кијеву су морале да испоштују Минске споразуме, навео је он. Осим тога, 2022. године у Истанбулу, украјинска страна представила је документ који је Русија усвојила, према коме је напустила пут уласка у НАТО, али је касније кијевски режим одустао од споразума под утицајем бившег британског премијера Бориса Џонсона, додаје Лавров. 

- Американци знају да никада нећемо прекршити своје правне, али и политичке обавезе које нас везују за Кину -  нагласио је Лавров. 

САД неће напустити НАТО, како наводи, амерички председник Трамп никада није ни наговестио да би се то могло догодити.

Ипак, Трамп не жели да пружи безбедносне гаранције Украјини на челу са Владимиром Зеленским, подвукао је он.

Подсећа и на Трампово виђење ситуације у Украјини, да сукоб никада није требало да почне, док Европа и Британија желе да се он настави.

Још једном је подсетио да присуство трупа НАТО-а на украјинској територији под било којом заставом, у било ком својству, укључујући и мировне снаге, представља претњу Русији и она то неће прихватити "ни под којим условима".

(рт.рс)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ДОБРО СМО УПОЗНАТИ СА ДОГАЂАЈИМА У СРБИЈИ Медведев оптужио Запад за организовање протеста у другим земљама

"ДОБРО СМО УПОЗНАТИ СА ДОГАЂАЈИМА У СРБИЈИ" Медведев оптужио Запад за организовање протеста у другим земљама

ЗАМЕНИК председника Савета безбедности Русије и председник странке Јединствена Русија Дмитриј Медведев оптужио је данас западне земље да организују протесте и мешају се у изборне процесе других земаља да би одржале своју доминацију.

31. 07. 2025. у 17:01

ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)

ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)

ШИПТАРСКИ терориста и бивши истакнути припадник терористичке ОВК Халили Лулзин, ухапшен је данас у Свилајнцу, у заједничкој акцији Безбедносно-информативне агенције, Службе за откривање ратних злочина УКП МУП-а Републике Србије, а у сарадњи са Тужилаштвом за ратне злочине.

22. 07. 2025. у 20:54

Коментари (0)

КАДИРОВ СЕ ОГЛАСИО ПОСЛЕ ВЕСТИ ДА ЈЕ ХОСПИТАЛИЗОВАН: Снимак говори у каквом је стању лидер Чеченије (ВИДЕО)