"СВИ СВЕ РАЗУМЕЈУ" Захарова: Трамп схвата да је тешко тражити територијалне уступке од Русије
АМЕРИЧКИ председник Доналд Трамп схвата да ће бити тешко да се од Русије траже територијални уступци у Украјини.

Foto: Profimedia
У томе се његов став директно подудара са речима руског министра спољних послова Сергеја Лаврова о немогућности прекидања сукоба дуж контакт-линије, изјавила је портпарол Министарства спољних послова Марија Захарова.
- То се у потпуности подудара, јер је Доналд Трамп рекао да ће бити тешко. То показује да сви све разумеју - оценила је Захарова.
Раније је шеф руске дипломатије Сергеј Лавров изјавио да је заустављање украјинског сукоба дуж контакт-линије немогуће, пошто су границе Русије записане у Уставу земље. Трамп је са своје стране приметио да Сједињене Америчке Државе схватају сложеност идеје о територијалним уступцима Русије и узимају у обзир тренутну реалност.
(Спутњик)
БОНУС ВИДЕО: РУСИ ПОКАЗАЛИ СНИМАК: Дрон камиказа уништио хаубицу француске производње
Препоручујемо

ПОСЛЕ ШЕСТ САТИ ЗАВРШЕНИ ПРЕГОВОРИ У ИСТАНБУЛУ: Након разговора САД и Русије огласио се и Путин
27. 02. 2025. у 09:12 >> 14:42

ПУТИН ЧЕСТИТАО ВОЈНИЦИМА ПРАЗНИК: Снаге за специјалне операције – ударна песница Русије
27. 02. 2025. у 08:40

РАТ У УКРАЈИНИ: Оборено осам украјинских дронова; Линија фронта се шири споро али стабилно
27. 02. 2025. у 07:16 >> 00:22

ЗАХАРОВА О УПОЗОРЕЊУ ВУЧИЋУ ЗБОГ ПОСЕТЕ МОСКВИ: Бандитизам и уцена, тако делују терористичке ћелије
ПОРТПАРОЛКА руског Министарства спољних послова Марија Захарова данас је назвала упозорења Европске уније председнику Србије Александру Вучићу у вези његове посете Москви за Дан победе, "бандитизмом и уценом''.
30. 04. 2025. у 16:55

МАКРОН ПОСЛЕ РУСКОГ НАПАДА: Хитно нам је потребан мир
РУСКИ ракетни напад на град Суми на северу Украјине наглашава хитну потребу за наметањем примирја Русији, изјавио је данас председник Француске Емануел Макрон.
13. 04. 2025. у 15:34

ЗВАНИЧНО КРАЈ: Коме је припао дворац у Бечу? Развели се Тони и Драгана
ПЕВАЧИЦА Драгана Мирковић и бизнисмен Тони Бијелић званично су се развели након 25 година брак.
30. 04. 2025. у 12:32
Коментари (0)