РУТЕ КАО ПОКВАРЕНА ПЛОЧА: НАТО је уз Украјину
ГЕНЕРАЛНИ секретар НАТО Марк Руте изјавио је данас, поводом треће годишњице од почетка сукоба у Украјини, да је од виталног значаја да се још јаче залажемо за праведан и трајни мир.
Фото: Профимедиа
Он је на друштвеној мрежи Икс написао да су европски савезници спремни и вољни да ураде свој део посла - укључујући чврсте безбедносне гаранције и већу финансијску помоћ.
-НАТО је уз Украјину током руског бруталног агресорског рата. Украјина наставља да истрајава, са храброшћу која не посустаје, надом која не бледи и духом који се не може сломити. НАТО је уз Украјину током руског бруталног агресорског рата како би одржао пламен слободе. Одржали смо Украјину јаком обезбеђивањем наоружања, опреме и обуке. Храброст и отпорност украјинског народа су инспирација за свет. НАТО ће наставити да подржава и стоји уз Украјину и помаже јој у предстојећим изазовима како би осигурао да се овај рат може завршити праведним и трајним миром, рекао је Руте у видео снимку објављеном на овој друштвеној мрежи.
(рт.рс)
БОНУС ВИДЕО - ПИЈАН ВОЗИО 200 НА САТ ПО СУРЧИНУ: Пресретачи зауставили џип канадских таблица
Препоручујемо
РУТЕ: За постизање мира морају постојати поуздане безбедносне гаранције
20. 02. 2025. у 18:53
ШЕФ НАТО АЛИЈАНСЕ НЕЗАДОВОЉАН: Европа да изађе са конкретним плановима за Украјину
14. 02. 2025. у 17:45
ЗЕЛЕНСКИ ОБЈАВИО ПЛАН: Шта ће бити са Украјином ако не постане чланица НАТО?
24. 02. 2025. у 15:13
ПОТПИСУЈЕ СЕ ИСТОРИЈСКИ УГОВОР: Војводина постаје чвориште Европе, креће градња гигантске саобраћајнице (ФОТО/ВИДЕО)
ПРОЈЕКАТ Осмех Војводине обухвата изградњу 185 км брзе саобраћајнице, са 46 мостова и 34 надвожњака, чиме се смањује време путовања.
18. 03. 2026. у 09:30
КУЛТ ПРЕДАКА У ПЛАМЕНУ МРЖЊЕ: 45 година од паљења конака Пећке патријаршије – Злочин који је најавио Мартовски погром
ОВЕ седмице пре тачно 45 година, српски народ и Српска православна црква занемели су пред призором који је наговестио деценије страдања на Косову и Метохији.
17. 03. 2026. у 19:10
ЕКСПЛОЗИВ БИО СПРЕМАН: "Дигли бисмо у ваздух аеродром на Гренланду"
ДВА МЕСЕЦА пре израелско-америчког напада на Иран, Данска је била спремна да оружано брани свој суверенитет над Гренландом.
19. 03. 2026. у 14:12
Коментари (0)