ТРГОВИНСКИ РАТ “НА ЧЕКАЊУ”: Разговор Трампа и Трудоа одложио повећања царина на канадске производе на најмање 30 дана
КАНАДСКИ премијер Џастин Трудо данас је договорио са председником САД Доналдом Трампом одлагање повећања царина од 25 одсто на увоз канадских производа у Америку и 10 одсто на канадске енергенте на најмање 30 дана.
Фото: Танјуг/АП
-Предложене царине ће бити паузиране на најмање 30 дана, рекао је Трудо и додао да ће наставити да сарађује са Трампом по овом питању.
Он је у објави на мрежи X рекао да је у разговору са Трампом обећао додатну сарадњу на безбедности граница, преноси АП.
ЦНН преноси да је Трамп оценио разговор са Трудоом као "веома добар", а одговарајући на питање да ли и даље планира да уведе царине Канади, рекао је само "гледајте".
Трамп је, у одвојеним преговорима са мексичком председницом Клаудијом Шајнбаум, договорио одлагање увођења царина тој земљи за 30 дана.
Канада је у суботу саопштила да ће увести царине од 25 одсто на 155 милијарди канадских долара (106,5 милијарди долара) америчке робе, а повећање је требало да ступи на снагу у уторак у поноћ.
Очекује се да повећање царина на увоз робе из Кине у САД од 10 одсто ступи на снагу како је планирано.
(Танјуг)
БОНУС ВИДЕО - ПИЈАН ВОЗИО 200 НА САТ ПО СУРЧИНУ: Пресретачи зауставили џип канадских таблица
Препоручујемо
АМЕРИЧКИ МЕДИЈИ: Која је функција Илона Маска у администрацији Доналда Трампа?
04. 02. 2025. у 00:00
ХЛАДАН ТУШ ЗА ВЛАСТ У КИЈЕВУ: Трамп - Украјина да "плати" мир ретким металима
03. 02. 2025. у 22:33
ПОТПИСУЈЕ СЕ ИСТОРИЈСКИ УГОВОР: Војводина постаје чвориште Европе, креће градња гигантске саобраћајнице (ФОТО/ВИДЕО)
ПРОЈЕКАТ Осмех Војводине обухвата изградњу 185 км брзе саобраћајнице, са 46 мостова и 34 надвожњака, чиме се смањује време путовања.
18. 03. 2026. у 09:30
КУЛТ ПРЕДАКА У ПЛАМЕНУ МРЖЊЕ: 45 година од паљења конака Пећке патријаршије – Злочин који је најавио Мартовски погром
ОВЕ седмице пре тачно 45 година, српски народ и Српска православна црква занемели су пред призором који је наговестио деценије страдања на Косову и Метохији.
17. 03. 2026. у 19:10
ЕКСПЛОЗИВ БИО СПРЕМАН: "Дигли бисмо у ваздух аеродром на Гренланду"
ДВА МЕСЕЦА пре израелско-америчког напада на Иран, Данска је била спремна да оружано брани свој суверенитет над Гренландом.
19. 03. 2026. у 14:12
Коментари (0)