ЛУКАШЕНКО ИЗНАНАДИО СВЕ: Подржаћу Трампа за Нобелову награду ако стварно буде миротворац
ПРЕДСЕДНИК Белорусије Александар Лукашенко изјавио је данас да је спреман да подржи америчког председника Доналда Трампа ако буде номинован за Нобелову награду, ако заиста постане миротворац.
Foto: Tanjug/AP
-Ако сте миротворац, радите на томе да не буде ратова. Можете то да урадите. Зато што су Американци увек започињали те ратове. Или су гурали друге у ратове. Ако то урадиш, ако желиш да будеш нобеловац и ми ћемо те подржати, номиновати. Мада, Нобелова награда више ништа и не значи, рекао је белоруски лидер током разговора са радницима Минског аутомобилског комбината.
Лукашенко је оценио и да су Трампове изјаве о америчким територијалним претензијама на Гренланд и Канаду дизање прашине у медијима, преноси Спутњик.
-Нећемо да ратујемо. Желимо да живимо мирно. Хајде да живимо мирно и да не вичемо да је амерички народ ушао у златно доба и да ћете сада добро живети на рачун других народа. Свет се променио, зато мислим да су ово лажне изјаве које никада неће бити спроведене у дело. Ово је све за медије - дизање прашине, рекао је Лукашенко.
(Танјуг)
БОНУС ВИДЕО - РУСИЈА ЛАНСИРАЛА РАКЕТУ: Погледајте тренутак лансирања
Препоручујемо
ТРАМП НИЈЕ СПОМЕНУО РУСИЈУ, АЛИ ЈЕДНОГ РУСА ЈЕСТЕ: "Он је баш добар, зар не?"
21. 01. 2025. у 13:01
КРЕНУЛЕ ПРОМЕНЕ У ПЕНТАГОНУ: Уклоњен портрет пенионисаног генерала САД Марка Милија
20. 01. 2025. у 21:21
ВАШИНГТОН ПОСТ ТВРДИ: Руска служба спремала сценарио са атентатом на Орбана
РУСКА Спољна обавештајна служба (СВР) наводно је разматрала планове за утицај на изборе у Мађарској, укључујући и инсценирање атентата на премијера Виктора Орбана, у циљу јачања подршке Орбану, показује интерни документ до којег су дошле европске службе безбедности, пише данас Вашингтон пост (WП).
21. 03. 2026. у 13:35
КУЛТ ПРЕДАКА У ПЛАМЕНУ МРЖЊЕ: 45 година од паљења конака Пећке патријаршије – Злочин који је најавио Мартовски погром
ОВЕ седмице пре тачно 45 година, српски народ и Српска православна црква занемели су пред призором који је наговестио деценије страдања на Косову и Метохији.
17. 03. 2026. у 19:10
ЕКСПЛОЗИВ БИО СПРЕМАН: "Дигли бисмо у ваздух аеродром на Гренланду"
ДВА МЕСЕЦА пре израелско-америчког напада на Иран, Данска је била спремна да оружано брани свој суверенитет над Гренландом.
19. 03. 2026. у 14:12
Коментари (0)