ПРВЕ РЕЧИ ТРАМПА О ПУТИНУ И УКРАЈИНИ: Ево шта је рекао током потписивања извршних наредби у Овалном кабинету

Марко Колашинац
Марко Колашинац

21. 01. 2025. у 08:17

АМЕРИЧКИ председник Доналд Трамп рекао је да ће се састати са руским председником Владимиром Путином, али је додао да датум састанка није одређен.

ПРВЕ РЕЧИ ТРАМПА О ПУТИНУ И УКРАЈИНИ: Ево шта је рекао током потписивања извршних наредби у Овалном кабинету

Foto: Profimedia

Трамп, који је преузео дужност у понедељак, такође је додао да ће покушати да оконча рат Русије и Украјине што је пре могуће.

Он је то изјавио новинарима приликом потписивања извршних наредби у Овалном кабинету, преноси Ројтерс.

- Састаћу се са председником Путином - рекао је Трамп одговарајући на питања новинара о могућности таквог састанка. У одговору на питање како планира да оконча рат у Украјини, амерички председник је рекао: "Трудимо се да то урадимо што је пре могуће".

Трамп је још једном изразио став да тај рат никада није требало да почне. Да је Трамп наложио својим помоћницима да договоре његов телефонски разговор са руским председником Владимиром Путином у данима након што положи заклетву, ради заказивања директног сусрета у наредним месецима чији ће циљ бити окончање рата у Украјини, пренео је јуче Си-Ен-Ен (CNN) позивајући се на неименоване изворе.

Фото: Танјуг АП

Извори су навели да су званичници Трамповог тима за националну безбедност почели да раде на заказивању телефонског разговора Трампа са Путином пре неколико седмица. Телевизијска мрежа наводи да није познато да ли је датум за телефонски разговор већ одређен.

Трамп није разговарао директно са Путином готово три године. Трамп је током предизборне кампање обећао да ће окончати сукоб у Украјини у року од једног дана чим положи заклетву.

(Танјуг)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ПА ХАЈДЕ ДА ПРОДУЖИМО ЗАДОВОЉСТВО Захарова упутила мистериозну поруку Западу

"ПА ХАЈДЕ ДА ПРОДУЖИМО ЗАДОВОЉСТВО" Захарова упутила мистериозну поруку Западу

ПОРТПАРОЛКА руског Министарства спољних послова Марија Захарова изјавила је данас да су западне земље забринуте због тога каква би још нова испитивања оружја Русија могла да спроведе након демонстрације ракете "Буревестник".

01. 11. 2025. у 19:52

САД ИЗДАЛЕ ГЕНЕРАЛНУ ДОЗВОЛУ ДО АПРИЛА: Одлажу се санкције руској нафтној компанији

САД ИЗДАЛЕ ГЕНЕРАЛНУ ДОЗВОЛУ ДО АПРИЛА: Одлажу се санкције руској нафтној компанији

СЈЕДИЊЕНЕ Америчке Државе су данас издале тзв. "генералну дозволу" којом се привремено одлажу санкције Росњефту у Немачкој до 29. априла 2026. године, објавило је америчко министарство финансија.

29. 10. 2025. у 16:17

Коментари (0)

РУСИЈА ГЛЕДА И НЕ ВЕРУЈЕ! Добила вест коју нико није очекивао