САД УБЛАЖАВА ОГРАНИЧЕЊА ЗА ХУМАНИТАРНУ ПОМОЋ: Шибани позива на укидање санкција

Јована Шведић

06. 01. 2025. у 07:36

АДМИНИСТРАЦИЈА америчког председника Џоа Бајдена планира да данас саопшти да ће ублажити ограничења за хуманитарну помоц́ за Сирију, објавио је Вол стрит Џорнал (WСЈ), позивајући се на неименоване званичнике.

САД УБЛАЖАВА ОГРАНИЧЕЊА ЗА ХУМАНИТАРНУ ПОМОЋ: Шибани позива на укидање санкција

Foto Tanjug/AP

Лист наводи да је тај потез, који је администрација одобрила током викенда, убрзава испоруку основних потрепштина, без укидање санкција које ограничавају другу помоц́ новој власти у Дамаску, преноси Ројтерс.

Прецизира се да је Министарство финансија овлашћено да изда одобрење за слање помоћи групама и компанијама које обезбеђују основне потрепштине као што су вода, струја и друга хуманитарна помоћ.

Нови сиријски министар спољних послова Асад Хасан ал Шибани изјавио је у недељу, током посете Катару да су санкције Сједињених Америчких Држава његовој земљи препрека њеном брзом опоравку, због чега је позвао Вашингтон да их укине.

Он је рекао да ново сиријско руководство "понавља своје позиве САД-у да укине те санкције које су сада против сиријског народа уместо оног за што су биле пре - санкције против Асадовог режима".

(Танјуг)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ВЕНЕЦУЕЛА ПОСЛЕ АГРЕСИЈЕ: Трамп шаље Мадура у логор Гвантанамо; САД ће управљати земљом (ФОТО/ВИДЕО)

ВЕНЕЦУЕЛА ПОСЛЕ АГРЕСИЈЕ: Трамп шаље Мадура у логор Гвантанамо; САД ће управљати земљом (ФОТО/ВИДЕО)

У ГЛАВНОМ граду Венецуеле, Каракасу, одјекнуле су експлозије, а град су у ниском лету надлетали авиони, јављају светски медији. Амерички председик Доналд Трамп објавио је да је председник Венецуеле Николас Мадуро ухваћен заједно са супругом и пребачен из земље.

03. 01. 2026. у 07:45 >> 19:45

РУСИ ЋЕ НАПАСТИ ЕУ МНОГО РАНИЈЕ: Велико упозорење из Украјине, позната година и главна мета

РУСИ ЋЕ НАПАСТИ ЕУ МНОГО РАНИЈЕ: Велико упозорење из Украјине, позната година и главна мета

РУСИЈА је померила своје планове за директну агресију са 2030. на 2027. годину, а Европа је све гласнија о ризику од директног сукоба, у којем би се балтичке државе могле наћи под окупацијом.

20. 12. 2025. у 09:41

У ВЕНЕЦУЕЛИ 4.000 ХРВАТА : Страх, свуда тишина пуна тензије

У ВЕНЕЦУЕЛИ 4.000 ХРВАТА : Страх, свуда тишина пуна тензије

У ВЕНЕЦУЕЛИ живи 4.000 особа хрватског порекла које после ноћашњег америчког напада на главни град Каракас, затворене у кућама, чекају даљи развој догађаја, рекла је у суботу Хини представница хрватске заједнице у тој јужноамеричкој земљи.

03. 01. 2026. у 18:47

Коментари (0)

ДУГО ПРИПРЕМАНО РАЗБОЈНИШТВО Шешељ после агресије на Венецуелу очекује амерички напад на још једну државу