"ОД УДАРА НА ИРАН ДО УНИШТЕЊА ХУТА": Мосад позвао Нетанјахуа да одобри напад на Техеран
ШЕФ израелске шпијунске агенције Мосад Давид Барнеа позвао је премијера Бенјамина Нетанјахуа да одобри снажан удар на Иран како би се "зауставили напади покрета "Ансар Алах" (Хути) из Јемена".

Фото:Јтјуб принтскрин/i24NEWS English/Википедија/Профимедиа/Википедија
-Морамо да идемо на Иран. Ако само ударимо на Хуте, није сигурно да ћемо моћи да их зауставимо, изјавио је Барнеа на састанку владе, на којем се разговарало о борби против Хута и о прекиду ватре у Либану, преноси "Канал 13".
Бивши министар одбране Бени Ганц, један од лидера израелске политичке опозиције, изразио је слично мишљење.

Фото Танјуг/АП/Osamah Abdulrahman
-Данас имамо прилику да промовишемо "стратешки заокрет" против Ирана и његових савезника. Морамо искористити прилику, рекао је Ганц, истичући да би "била стратешка грешка историјских размера да се то не учини", пренео је "Тајмс оф Израел".
Са своје стране, Нетанјаху је у понедељак изјавио пред Кнесетом (израелским парламентом) да Израел "не скида поглед са Ирана, који прети да га уништи".
-Одлучни смо да спречимо Иран да добије нуклеарно и друго оружје које би могло да угрози наше градове и нашу домовину, навео је израелски премијер.
Претходно је израелски министар одбране Израел Кац у обраћању на комеморацији локалним службеницима безбедности запретио Хутима у Јемену након што је та побуњеничка група коју подржава Иран наставила да врши нападе на Израел.
-Ми ћемо напасти стратешку инфраструктуру (Хута) и обезглавити њихове вође. Баш као што смо урадили Ханијеу, Синвару и Насралаху, у Техерану, Гази и Либану - урадићемо у Ходејди и Сани, рекао је Кац, мислећи на убијене вође Хамаса и Хезболаха.
(rt.rs)
БОНУС ВИДЕО - ПИЈАН ВОЗИО 200 НА САТ ПО СУРЧИНУ: Пресретачи зауставили џип канадских таблица
Препоручујемо

ХУТИ НАПАЛИ ТЕЛ АВИВ РАКЕТАМА: Пробили гвозедну куполу, повређено десетине људи (ВИДЕО)
21. 12. 2024. у 08:07

ЗАХАРОВА О УПОЗОРЕЊУ ВУЧИЋУ ЗБОГ ПОСЕТЕ МОСКВИ: Бандитизам и уцена, тако делују терористичке ћелије
ПОРТПАРОЛКА руског Министарства спољних послова Марија Захарова данас је назвала упозорења Европске уније председнику Србије Александру Вучићу у вези његове посете Москви за Дан победе, "бандитизмом и уценом''.
30. 04. 2025. у 16:55

МАКРОН ПОСЛЕ РУСКОГ НАПАДА: Хитно нам је потребан мир
РУСКИ ракетни напад на град Суми на северу Украјине наглашава хитну потребу за наметањем примирја Русији, изјавио је данас председник Француске Емануел Макрон.
13. 04. 2025. у 15:34

ЗВАНИЧНО КРАЈ: Коме је припао дворац у Бечу? Развели се Тони и Драгана
ПЕВАЧИЦА Драгана Мирковић и бизнисмен Тони Бијелић званично су се развели након 25 година брак.
30. 04. 2025. у 12:32
Коментари (0)