"МИ НАПРЕДУЈЕМО" Песков: Русија наставља специјалну операцију у Украјини
НЕМА напретка у погледу спремности Украјине за преговоре, стога Русија наставља специјалну војну операцију, изјавио је портпарол Кремља Дмитриј Песков.
Фото: Депоситпхотос
Он се осврнуо на изјаву мађарског премијера Виктора Орбана који је рекао да ће се оружани сукоб у Украјини завршити 2025. године „или мировним споразумом или уништењем једне од зараћених страна“.
- Ми смо спремни за преговоре. Али пошто још нема никаквог напретка у погледу спремности Украјине за преговоре, ми настављамо нашу специјалну војну операцију. Видимо динамику борбених дејстава. Динамика говори сама за себе: ми напредујемо - рекао је Песков.
Како је додао, за Москву је важно да изврши све задатке у вези са осигуравањем безбедности земље.
Песков је подсетио да је руски председник Владимир Путин више пута говорио да је Русија отворена за решавање тих задатака путем преговора.
(Спутњик)
БОНУС ВИДЕО: РУСИ ПОКАЗАЛИ СНИМАК: Дрон камиказа уништио хаубицу француске производње
Препоручујемо
МИРОВНИ СПОРАЗУМ ИЛИ УНИШТЕЊЕ: Орбан открио које године ће се завршити рат у Украјини
24. 12. 2024. у 09:44
Трампу стигле најгоре могуће вести: Није добро по америчког председника
Подршка америчком председнику Доналду Трампу пала је на најнижи ниво у његовом тренутном мандату, а Американци су све више незадовољни његовим поступањем са трошковима живота и ратом са Ираном, показују резултати нове анкете Ипсоса.
28. 04. 2026. у 20:51
Срушио се авион код главног града: Погинули сви путници и пилот
Ваздухопловна цивилна управа Јужног Судана саопштила је данас да се срушио авион југозападно од главног града Џубе, при чему је погинуло свих 14 особа које су биле у летелици.
27. 04. 2026. у 16:49
Шта се то десило на граници Украјине и Белорусије? Зеленски бесан, прети комшијама: "Спремни смо!"
ПРЕДСЕДНИК је такође најавио да Украјина припрема неколико нових пакета санкција који ће бити уведени одмах и у блиској будућности.
03. 05. 2026. у 09:37
Коментари (0)