УКРАЈИНСКА 79. бригада скоро уништена у борбама за кључну реку код Курахова.
Повезане вести
"УКРАЈИНУ ПОДЕЛИТИ НА ДВЕ ДРЖАВЕ!" Жириновски је овако цртао нову мапу Европе: Нова земља може бити примљена у НАТО и ЕУ
НЕКАДАШЊИ лидер ЛДПР Владимир Жириновски сматрао је да би подела Украјине на две државе допринела окончању рата у Донбасу.
15. 02. 2026. у 17:00
СТАРМЕР НЕЋЕ СУСРЕТ С ПУТИНОМ: Европски лидери предложили, Британац одбио - Кремљ реаговао: "Деструктиван став Лондона"
БРИТАНСКИ премијер Кир Стармер не планира да разговара са руским председником Владимиром Путином, како су то предложили француски председника Емануел Макрон и италијанска премијерка Ђорђа Мелони, рекао је у петак портпарол Даунинг стрита.
16. 01. 2026. у 22:00
АМЕРИЧКЕ ОБАВЕШТАЈНЕ СЛУЖБЕ УПОЗОРИЛЕ: Русија спремна да настави СВО све док не постигне своје циљеве
Америчка обавештајна заједница сматра да је Русија спремна да води Специјалну војну операцију у Украјини све док не оствари своје циљеве, осим ако се не постигне договор за преговарачким столом, изјавила је директорка Националне обавештајне службе САД Тулси Габард.
19. 03. 2026. у 16:41
ФИНСКИ ПРЕДСЕДНИК: ЕУ ће морати да призна територијалне уступке Русије у Украјини
ЕУ ће морати да призна територијалне уступке Украјине Русији у пракси, изјавио је фински председник Александар Стуб, а објавио је фински лист „Илталехти“.
18. 03. 2026. у 08:57
УЗБУНА НА БАЛКАНУ, ХИТНО ПОДИГНУТИ БОРБЕНИ АВИОНИ: Извршен удар у рану зору, хитне службе на лицу места (ФОТО)
Румунско Министарство одбране саопштило је да су делови дронова пали у области Плауру, у округу Тулча, након што су руске снаге извеле нападе на Украјину у близини речне границе са Румунијом.
17. 03. 2026. у 10:03
Најновије из рубрике
(МАПА) ВАШИНГТОН СПРЕМА ОПАСАН СЦЕНАРИО Ирански рат: Настављени удари по Блиском истоку, погођен Ф-35, припрема за крваву завршницу (ВИДЕО)
ДВАДЕСЕТИ дан рата протекао је у контексту даље ескалације непријатељстава. Настављени су удари на Израел, Либан, Ирак, Иран и нафтну инфраструктуру земаља Персијског залива, док су припреме за далеко опаснији сценарио постајале све очигледније у Вашингтону.
20. 03. 2026. у 06:21
АМЕРИЧКИ НАЦИОНАЛНИ АРХИВ: Oбјавио 16 милиона докумената Трећег рајха
АМЕРИЧКИ национални архив објавио је чак 16 милиона докумената из времена нацизма, укључујући и огромну базу чланских картона Национал-социјалистичке немачке радничке партије, познате као Нацистичка партија.
19. 03. 2026. у 23:45
уживоРАТ НА БЛИСКОМ ИСТОКУ: ПОГОЂЕН Ф-35! Цена рата: Цифра од које се врти у глави; Нетанјаху: Још имамо посла; ИАФ бацио 12.000 бомби на Иран
20. дан рата на Блиском истоку.
19. 03. 2026. у 07:19 >> 23:44
ИЗРАЕЛСКИ ПРЕМИЈЕР: Потребне су алтернативне руте за превоз нафте, уместо Ормуског мореуза
ИЗРАЕЛСКИ премијер Бенјамин Нетанјаху изјавио је данас да је од виталног значаја да се, након завршетка рата у Ирану, успоставе "алтернативне руте" за превоз нафте, уместо да се настави пролаз само кроз уска грла Ормуског мореуза у Персијском заливу и Баб ел Мандеба у Црвеном мору.
19. 03. 2026. у 23:19
СТРАХОВИРА ЦЕНА РАТА Катар: Напади на енергетска постројења донеће губитак од 20 милијарди, САД већ потрошили 25 милијарди долара
КАТАР је данас саопштио да ће напади на његова енергетска постројења резултирати процењеним губицима од 20 милијарди долара годишњих прихода.
19. 03. 2026. у 23:05
Коментари (0)