НУДЕ 5 МИЛИОНА ДОЛАРА: Стејт департмент тражи информације о ИТ шпијунима из Северне Кореје

Предраг Стојковић
Предраг Стојковић

12. 12. 2024. у 23:23

АМЕРИЧКЕ власти данас су понудиле награду од пет милиона долара за информације о превари у оквиру које су америчке компаније запошљавале ИТ стручњаке из Северне Кореје који су потом крали њихове пословне тајне и тражили откуп, а добијеним новцем су помагали програм наоружања у Пјонгјангу.

НУДЕ 5 МИЛИОНА ДОЛАРА: Стејт департмент тражи информације о ИТ шпијунима из Северне Кореје

Фото АП

Стејт департмент је саопштио да је око 130 таквих ИТ стручњака добило посао у америчким фирмама и непрофитним организацијама у периоду од 2017. до 2023, као и да су остварили добит од 88 милиона долара које је Пјонгјанг искористио за производњу оружја за масовно уништавање, јавио је Ројтерс.

Како је навео Стејт департмент, траже се информације о две санкционисане севернокорејске компаније, Јанбијан Силверстар Нетворк Технолоџи са седиштем у Кини и Воласис силверстар са седиштем у Русији, које су ангажовале ИТ стручњаке.

Министарство правде САД истовремено је саопштило да је оптужило 14 Севернокорејаца да су радили за те две компаније, као и да их, између осталог, терете за прање новца, прислушкивање и крађу идентитета.

ИТ стручњаци су радећи из Кине или Русије крали осетљиве информације о америчким компанијама и тражили за њих откуп.

(Танјуг)

БОНУС ВИДЕО - РУСИ ПОКАЗАЛИ СНИМАК: Дрон камиказа уништио хаубицу француске производње

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ДОБРО СМО УПОЗНАТИ СА ДОГАЂАЈИМА У СРБИЈИ Медведев оптужио Запад за организовање протеста у другим земљама

"ДОБРО СМО УПОЗНАТИ СА ДОГАЂАЈИМА У СРБИЈИ" Медведев оптужио Запад за организовање протеста у другим земљама

ЗАМЕНИК председника Савета безбедности Русије и председник странке Јединствена Русија Дмитриј Медведев оптужио је данас западне земље да организују протесте и мешају се у изборне процесе других земаља да би одржале своју доминацију.

31. 07. 2025. у 17:01

ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)

ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)

ШИПТАРСКИ терориста и бивши истакнути припадник терористичке ОВК Халили Лулзин, ухапшен је данас у Свилајнцу, у заједничкој акцији Безбедносно-информативне агенције, Службе за откривање ратних злочина УКП МУП-а Републике Србије, а у сарадњи са Тужилаштвом за ратне злочине.

22. 07. 2025. у 20:54

Коментари (0)

БОМБА ЈЕ ЕКСПЛОДИРАЛА У ЛОС АНЂЕЛЕСУ: Лука Дончић потписао нови уговор са Лејкерсима