ЗЕЛЕНСКИ: Путин и Асад заслужују да буду у затвору
ПРЕДСЕДНИК Украјине Володимир Зеленски је поводом Дана људских права који се обележава данас, позвао свет на уједињење у борби против, како је навео, "диктаторских режима".
Foto: Tanjug/AP
Зеленски је навео да се Асадов режим деценијама ослањао искључиво на насиље и оценио да су такви "сви режими које подржава руски председник Владимир Путин".
Он је подсетио на затворе и "неописиво насиље" и друге злочине на украјинским територијама које су окупирале руске снаге.
- Зато смо ми, Украјинци, толико дирнути када видимо Сиријце како излазе из Асадових затвора и мучилишта. Асад и Путин нису само вазал и господар. Они су саучесници у насиљу. Диктатори попут Асада не могу да преживе без таквих диктатора као што је Путин. И Путин ће покушати да се освети за пад Асада - рекао је Зеленски.
Он је позвао свет на јединство у супротстављању режимима који, како је рекао, "сеју понижење и за собом остављају само патњу, бол и рушевине".
- Помажући Украјини у борби против руске диктатуре, међународна заједница помаже многим другим регионима света да поврате безбедност...Мора да постоји казна за страшне злочине и кршење људских права. Заправо, само Путин и Асад заслужују да буду у затвору, а не ти невини људи које су годинама затварали- закључио је председник Украјине.
БОНУС ВИДЕО: РУСИ НА ПОЗИЦИЈИ: Виђени тенкови у Курској области
Препоручујемо
МАСК СЕ ЧУДИ ЗЕЛЕНСКОМ: Милијардер не разуме председника Украјине (ФОТО)
09. 12. 2024. у 19:26
СТРАНЕ ТРУПЕ У УКРАЈИНИ? ЗЕЛЕНСКИ ИЗНЕО ПРЕДЛОГ Трамп ће имати последњу реч
09. 12. 2024. у 18:41
"ЗАЉУЉАЛА МУ СЕ КАНЦЕЛАРСКА ФОТЕЉА" Одговор Кремља на Шолцову поруку Путину (ФОТО)
03. 12. 2024. у 16:18
ЗЕЛЕНСКИ СА ПРВЕ ЛИНИЈЕ ФРОНТА ПОСЛАО ПОРУКУ ОЧАЈА: Руса је све више и више! Ситуација тешка и компликована
ПРЕДСЕДНИК Украјине Володимир Зеленски је изјавио да је ситуација на фронту тешка и компликована и да се повећава број руских снага.
20. 12. 2025. у 07:09
РУСИ ЋЕ НАПАСТИ ЕУ МНОГО РАНИЈЕ: Велико упозорење из Украјине, позната година и главна мета
РУСИЈА је померила своје планове за директну агресију са 2030. на 2027. годину, а Европа је све гласнија о ризику од директног сукоба, у којем би се балтичке државе могле наћи под окупацијом.
20. 12. 2025. у 09:41
Објављени ИНТИМНИ кадрови Меланије Трамп из КУПАТИЛА - и то ЗЛАТНОГ! Доналд је питао да ли је видела, она му одговорила (ВИДЕО)
МЕЛАНИЈА је беспрекорно стилизована – шешири, штикле, фризура – све је у складу са њеним хладним и контролисаним имиџом
19. 12. 2025. у 19:01
Коментари (0)