НЕМАЧКА ОДБИЛА ГЕНОЦИДНЕ ОПТУЖБЕ КА ИЗРАЕЛУ: Чека се одговор Амнестија?

06. 12. 2024. у 16:20

НЕМАЧКА влада је одбацила данас оптужбе организације за заштиту људских права Амнести интернешенал да је Израел починио "геноцид" над становништвом Појаса Газе.

НЕМАЧКА ОДБИЛА ГЕНОЦИДНЕ ОПТУЖБЕ КА ИЗРАЕЛУ: Чека се одговор Амнестија?

Foto: Tviter/Novosti

Геноцид захтева "јасну намеру да се истреби етничка група", рекао је портпарол Министарства спољних послова Немачке Себастијан Фишер у Берлину, пренео је Тагесшау.

- Још увек не препознајем такву јасну намеру - додао је Фишер. Он је нагласио да се наводи садржани у извештају Амнести интернешенала схватају веома озбиљно и да је у току њихова анализа.

Немачка влада већ дуго захтева да Израел делује у оквиру међународног хуманитарног права и да боље испуњава своје обавезе у заштити цивила. Истовремено, она је дубоко забринута због драматичне хуманитарне ситуације и очекује да ће - Израел наставити да испуњава своје обећање да ће испоручити Појасу Газе помоћ - Немачка влада се осврнула и на намеру потребну за овакву класификацију према Конвенцији међународног права и истакла да то овде није случај. 

Ни САД се нису сложиле са новим извештајем организације Амнести интернешенел у којем је Израел оптужен да је извршио геноцид у Појасу Газе, изјавио је јуче портпарол америчког Стејт департмента Ведант Пател.

- Ми се не слажемо са закључцима овог извештаја. Већ смо и раније рекли, а и даље мислимо да су оптужбе о геноциду неосноване - рекао је Пател, пренели су амерички медији.

Невладина организација Амнести интернешнал (Амнестy Интернатионал) оптужила је јуче Израел за геноцид над Палестинцима у Гази, наводећи да је израелска војска намерно починила ратне злочине. У извештају ове невладине организације за људска права, чије је седиште у Лондону, наводи се да је њихово истраживање "пронашло довољно основа да се закључи да је Израел починио и да наставља да чини геноцид над Палестинцима у окупираном Појасу Газе".

(Танјуг)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ВЕШТАК ОТКРИО ЈЕЗИВЕ ДЕТАЉЕ О ДЕЧАКУ УБИЦИ: Ево зашто је Коста пуцао на чувара школе, није га потресло сазнање кога је све убио

ВЕШТАК ОТКРИО ЈЕЗИВЕ ДЕТАЉЕ О ДЕЧАКУ УБИЦИ: Ево зашто је Коста пуцао на чувара школе, није га потресло сазнање кога је све убио

ЗАКЉУЧИЛИ смо да је Коста био способан да управља својим поступцима у време извршења злочина и да та способност није била битно смањена. Постоји једна краткотрајна ометеност, за период у учионици за који он каже да нема сећања, али он је све радио по плану. То указује да је он управљао својим поступцима.

05. 06. 2025. у 17:05

ПЛАНИРАМ СВОЈУ САХРАНУ Водитељка о тешкој болести

"ПЛАНИРАМ СВОЈУ САХРАНУ" Водитељка о тешкој болести

ЗВЕЗДА ријалити емисије „The Real Houswives of Beverly Hills“ и водитељка Теди Меланкамп (43), суочава се с тешком болешћу. Оперисала је тумор на мозгу, али се болест проширила и на плућа. Теди је открила да њен отац, рок легенда Џон Меланкамп (73), већ планира њену сахрану.

15. 06. 2025. у 21:19

Коментари (0)

ШЕШЕЉ О БОЛНОЈ ИСТИНИ: Председник СРС открио зашто је Кијев данима избегавао размену тела погинулих војника