ШТА ЈЕ ОВО ЉУДИ? Демонстранти на протесту у Грузији направили тотални хаос (ВИДЕО)
ПРОТЕСТИ у Грузији готово измичу контроли, ипак, снимци који су се појавили изазвали су лавину коментра на друштвеним мрежама.
Фото: Твитер принтскрин/ Ivan Kircanski
Подсетимо, у Грузији је у току покушај насилног преузимања власти, саопштила је Служба безбедности ове државе, док прозападно оријентисана председница Зурабишвили одбија да, упркос истеку мандата, напусти своју функцију.
Зурабишвили је дан раније најавила да неће напустити своју функцију, јер, како је навела изабрани парламент није легитиман, па не може да бира новог председника.
Председнички избори заказани су за 14. децембар. Грузија је република са парламентарним обликом власти, извршну власт врши влада на челу са премијером, а шеф државе је председник, кога ће први пут бирати електорски колегијум од 300 људи.
Парламентарни избори одржани су 26. октобра и, према подацима Централне изборне комисије, владајућа партија Грузијски сан освојила је 53,93 одсто гласова. У парламент су ушле и четири опозиционе странке које су добиле укупно 37,78 посто. Међутим, њихови представници су изјавили да неће признати званичне резултате гласања.
Председница земље Саломе Зурабишвили, која помаже проевропску опозицију, иако по уставу мора бити нестраначка, позвала је на протесте због изборних резултата. Митинзи трају већ неколико недеља.
(рт.рс)
НИКАД ЈАЧИ УДАРАЦ ЗА РУСЕ ОД ПОЧЕТКА РАТА: Украјинске ракете летеле више од 1.300 км, погођена кључна фабрика (ВИДЕО)
УКРАЈИНА је у суботу увече погодила једно од стратешки најзначајнијих одбрамбених постројења Русије, напавши Воткински машински завод у удаљеном региону, скоро 1.300 километара од украјинске границе - што представља најдубљи удар икада изведен украјинским оружјем домаће производње.
25. 02. 2026. у 12:25
ЦЕО РЕГИОН ЈЕ ЗГРОЖЕН! Ево шта је урадила такмичарка лажне државе Косово када је видела Српкињу на победничком постољу
БРУКА и срамота на једном од европских такмичења у теквондоу за младе у Сарајеву!
25. 02. 2026. у 11:35
"НЕМА КО ДА НАСЕЧЕ ДРВА": Руско село изгубило скоро све мушкарце у рату у Украјини
У РИБАРСКОМ селу Седанка, на руском далеком истоку, свакодневни живот је био тежак и пре рата у Украјини. Већина кућа нема основну инфраструктуру, као што су вода, унутрашњи тоалети или централно грејање, иако зимске температуре често падну и на -10 степени Целзијуса.
24. 02. 2026. у 09:43
Коментари (0)