"ПРИПРЕМА ЗА РАТ ЈЕ ПРИОРИТЕТ!" Хитно се огласио Ким након дозволе САД Кијеву да западним оружјем гађа Русију - "Украјина је ударна снага!"
СЈЕДИЊЕНЕ Америчке Државе и Запад користе Украјину као ударну снагу у рату са Русијом, изјавио је севернокорејски лидер Ким Џонг Ун.
Фото Profimedia
- Рат који САД и Запад воде против Русије, користећи Украјину као ударну снагу, морамо да посматрамо као сукоб који има за циљ свеобухватно гомилање реалног борбеног искуства и проширење обима војне интервенције широм света - рекао је он, преноси Централна телеграфска агенција.
Ким Џонг Ун је у обраћању учесницима 4. састанка команданата батаљона и политичких лидера, који је одржан први пут после 10 година, констатовао да САД настављају да пружају војну подршку Украјини и Израелу, продужавајући садашње сукобе, као и да све више земаља бива увучено у то.
Према његовим речима, то погоршава глобалне безбедносне проблеме, повећава ризик од избијања трећег светског рата и доводи до све опасније ситуације.
Он је упозорио да опасност од рата постоји у целом свету и да нико не може да предвиди где ће и када почети. Припрему за рат назвао је приоритетним задатком.
- Свака јединица наших Оружаних снага мора да усмери свој рад на припрему за рат и уложи све напоре да брзо заврши његову припрему - рекао је лидер Северне Кореје.
Истовремено, Корејско полуострво је именовао као регион са највећом вероватноћом војних сукоба.
Према наводима агенције, Ким Џонг Ун истакао је да неминовност војног сукоба на Корејском полуострву постаје све очигледнија, и позвао на техничку и идеолошку модернизацију војске.
"Ким Џонг Ун је истакао важност добре обуке батаљона, као и улогу команданата батаљона и политичких команданата батаљона у убрзавању изградње политичке и војне моћи земље како би Оружане снаге могле да се припреме за рат“, наводи се у саопштењу агенције.
(Спутњик)
БОНУС ВИДЕО:
РУСИ ПОКАЗАЛИ СНИМАК: Дрон камиказа уништио хаубицу француске производње
ТРАМП НАЦРТАО НОВЕ МЕТЕ, ПРЕТИ ОД АМЕРИКЕ ДО ЕВРОПЕ! Шок у Каракасу, потпуни заокрет Мадурове потпредседнице
САД су у суботу у војној акцији у Каракасу отеле председника Венецуеле Николаса Мадура и његову супругу Силију Флорес, који су спроведени у Градску притворску јединицу у Њујорку, где ће им се судити по оптужници за кријумчарење наркотика. Пратимо уживо најновији развој догађаја након драматичне америчке операције у Венецуели.
05. 01. 2026. у 08:27 >> 09:38
МАДУРО СЕ НА ЕНГЛЕСКОМ ОБРАТИО АМЕРИЧКИМ АГЕНТИМА: Погледајте шта им је рекао (ВИДЕО)
ПРЕДСЕДНИК Венецуеле Николас Мадуро је хеликоптером стигао на Менхетн, након чега је конвојем пребачен у Притворски центар (МДЦ) у Бруклину, озлоглашени затвор описан као „одвратан“ са „застрашујућим“ условима. Тамо су остали певач Р. Кели, Гислејн Максвел и Сем Банкман-Фрид.
04. 01. 2026. у 08:58
У ВЕНЕЦУЕЛИ 4.000 ХРВАТА : Страх, свуда тишина пуна тензије
У ВЕНЕЦУЕЛИ живи 4.000 особа хрватског порекла које после ноћашњег америчког напада на главни град Каракас, затворене у кућама, чекају даљи развој догађаја, рекла је у суботу Хини представница хрватске заједнице у тој јужноамеричкој земљи.
03. 01. 2026. у 18:47
Коментари (0)