РАСТЕ ЦРНИ БИЛАНС ЖРТАВА: Број настрадалих у поплавама у Шпанији порастао на 224, у Валенсији највише жртава

Предраг Стојковић
Предраг Стојковић

14. 11. 2024. у 18:20

БРОЈ настрадалих у поплавама у Шпанији порастао је на 224, а 16 особа се још воде као нестале, наводи се на страници шпанске владе.

РАСТЕ ЦРНИ БИЛАНС ЖРТАВА: Број настрадалих у поплавама у Шпанији порастао на 224, у Валенсији највише жртава

Foto: X/victorg91

Како се додаје, 216 особа је погинуло у Валенсији, седам у Кастиљи Ла Манчи и једна у Андалузији, преноси Ефе.

Влада наводи да је урађена обдукција свих жртава, а да је 197 тела предато породицама.

Више од 100 од 216 до сада забележених смртних случајева у Валенсији било је старије од 70 година, а деветоро су били малолетници, према званичном билансу Центра за интеграцију података који је јавно објавио Врховни суд правде у Валенсији.

Од укупног броја преминулих, 131 је мушкарац и 85 жена, 190 је било шпанске националности, а још 26 потиче из 11 других земаља.

Од 26 страних лица која су изгубила животе, већина је из Румуније (9), али има и жртава из Марока (4), Кине (4), Уједињеног Краљевства (2), Еквадора (1) , Венецуеле (1), Украјине (1), Холандије (1), Туниса (1), Колумбије (1) и Парагваја (1).

Невреме у Шпанији је почело је крајем октобра, након чега су уследиле велике поплаве, које су најтеже погодиле регион Валенсија.

Танјуг

БОНУС ВИДЕО - РУСИЈА ЛАНСИРАЛА РАКЕТУ: Погледајте тренутак лансирања

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ВАШИНГТОН ПОСТ ТВРДИ: Руска служба спремала сценарио са атентатом на Орбана

ВАШИНГТОН ПОСТ ТВРДИ: Руска служба спремала сценарио са атентатом на Орбана

РУСКА Спољна обавештајна служба (СВР) наводно је разматрала планове за утицај на изборе у Мађарској, укључујући и инсценирање атентата на премијера Виктора Орбана, у циљу јачања подршке Орбану, показује интерни документ до којег су дошле европске службе безбедности, пише данас Вашингтон пост (WП).

21. 03. 2026. у 13:35

КУЛТ ПРЕДАКА У ПЛАМЕНУ МРЖЊЕ: 45 година од паљења конака Пећке патријаршије – Злочин који је најавио Мартовски погром

КУЛТ ПРЕДАКА У ПЛАМЕНУ МРЖЊЕ: 45 година од паљења конака Пећке патријаршије – Злочин који је најавио Мартовски погром

ОВЕ седмице пре тачно 45 година, српски народ и Српска православна црква занемели су пред призором који је наговестио деценије страдања на Косову и Метохији.

17. 03. 2026. у 19:10

Коментари (0)

ВОЈИСЛАВ ШЕШЕЉ: Морам да саопштим вест која су ми јавили пре неколико минута