ЕРДОГАН ПРУЖИО РУКУ: И даље се надам помирењу с Асадом

Танјуг

13. 11. 2024. у 16:29

ТУРСКИ председник Реџеп Тајип Ердоган изјавио је данас да се и даље нада да се помирење са сиријским председником Башаром Ал Асадом може постићи како би се окончале вишедеценијске напетости између две суседне земље, пренео је АП.

ЕРДОГАН ПРУЖИО РУКУ: И даље се надам помирењу с Асадом

Фото: Shutterstock/Илустрација/AP Photo/Darko Bandic/SANA via AP

Ердоган је у обраћању новинарима након путовања у Саудијску Арабију и Азербејџан оценио да би нормализација односа помогла стабилизацији Сирије и заштити њеног "територијалног интегритета".

- Још увек се надам Асаду. Још увек имам наду да можемо да се окупимо и да вратимо односе Сирије и Турске на прави пут -  рекао је турски председник.

Односи између Анкаре и Дамаска су прекинути избијањем грађанског рата у Сирији, када је Турска подржала побуњеничке групе које су покушавале да збаце Асада, а Сирија оптужила Турску да подстиче нестабилност.

Недавно је Турска тражила помирење са Сиријом како би одговорила на безбедносне претње група повезаних са курдским милитантима дуж њене јужне границе и да би, како наводи АП, помогла да се обезбеди безбедан повратак сиријских избеглица.

Русија, која је међу најснажнијим савезницима Асадове владе и која има блиске везе с Турском, залаже се за то да  се две земље врате дипломатским односима.

 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ДОБРО СМО УПОЗНАТИ СА ДОГАЂАЈИМА У СРБИЈИ Медведев оптужио Запад за организовање протеста у другим земљама

"ДОБРО СМО УПОЗНАТИ СА ДОГАЂАЈИМА У СРБИЈИ" Медведев оптужио Запад за организовање протеста у другим земљама

ЗАМЕНИК председника Савета безбедности Русије и председник странке Јединствена Русија Дмитриј Медведев оптужио је данас западне земље да организују протесте и мешају се у изборне процесе других земаља да би одржале своју доминацију.

31. 07. 2025. у 17:01

ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)

ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)

ШИПТАРСКИ терориста и бивши истакнути припадник терористичке ОВК Халили Лулзин, ухапшен је данас у Свилајнцу, у заједничкој акцији Безбедносно-информативне агенције, Службе за откривање ратних злочина УКП МУП-а Републике Србије, а у сарадњи са Тужилаштвом за ратне злочине.

22. 07. 2025. у 20:54

Коментари (0)

ОСВОЈИ КАРТЕ ЗА ЕВРОБАСКЕТ 2025 и навијај свим срцем за Србију