КИЈЕВ ПРОБЛЕМ ЗА АМЕРИЧКУ ВОЈСКУ: Помажу Украјини, а немају новца за одржавање свог наоружања

Предраг Стојковић
Предраг Стојковић

29. 10. 2024. у 17:38

ВОЈНА подршка Украјини открила је низ проблема у америчком војно-индустријском комплексу, укључујући потешкоће у одржавању, обнављању и повећању складишта наоружања за потребе америчке војске, што угрожава борбену готовост самог Вашингтона, саопштио је Пентагон.

КИЈЕВ ПРОБЛЕМ ЗА АМЕРИЧКУ ВОЈСКУ: Помажу Украјини, а немају новца за одржавање свог наоружања

Фото ЕПА/Профимедиа

-Материјална помоћ Сједињених Америчких Држава Украјини открила је проблеме у одржавању, обнављању и повећању производње залиха америчке муниције, наводи се у извештају америчког Министарства одбране.

Како се наглашава, немогућност одржавања и повећавања залиха наоружања угрожава оперативне способности и борбену готовост америчких снага.

-Министарство одбране захтева повећање капацитета да би се обезбедила довољна производња нове, побољшане муниције, наводи се у извештају.

Да би се ови проблеми отклонили, САД су покренуле програм модернизације сопствених војних складишта, надајући се да ће значајно повећати своје будуће војне ресурсе и њихову ефикасност.

Истовремено, Пентагон је формирао специјалну групу за убрзану производњу оружја. У одговорност јединице спадају идентификација, анализа и елиминисање изазова повезаних са повећањем производње муниције и компоненти за њих заједно са савезницима и партнерима Вашингтона.

(sputnikportal.rs)

БОНУС ВИДЕО - РУСИЈА ЛАНСИРАЛА РАКЕТУ: Погледајте тренутак лансирања

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
РУСИЈА ПОНОВО БРУЈИ О ИЗЈАВИ ВУЧИЋА: Речи председника о санкцијама ударна вест у руским медијима

РУСИЈА ПОНОВО БРУЈИ О ИЗЈАВИ ВУЧИЋА: Речи председника о санкцијама ударна вест у руским медијима

РУСКА агенција ТАСС преноси као ударну вест изјаву председника Србије Александра Вучића који је рекао синоћ да би, уколико би одлучио да уведе санкције Русији, „издао душу народа“.

06. 05. 2026. у 11:22

НЕ ДИРАЈТЕ НАМ ПАРАДУ! Руси прете Кијеву моћним оружјем: Ако испалимо 2или3, то је као нуклеарни удар

"НЕ ДИРАЈТЕ НАМ ПАРАДУ!" Руси прете Кијеву моћним оружјем: "Ако испалимо 2или3, то је као нуклеарни удар"

РУСКИ председник Владимир Путин упозорио је Кијев да ће, ако украјински дронови покушају да покваре војну параду на Црвеном тргу у Москви, у знак одмазде уследити масовни ракетни удар на центар Кијева.

06. 05. 2026. у 11:53

Коментари (0)

Четврт века сигурности: Како инвестиционо злато постаје кључ финансијске стабилности у Србији