ДРОН ОД 500 ДОЛАРА УНИШТИО ПВО ОД 100 МИЛИОНА ДОЛАРА: Украјинске нсаге постигле значајан успех (ВИДЕО)
25. 10. 2024. у 19:33
УКРАЈИНСКЕ одбрамбене снаге су погодиле противваздушни ракетни систем Бук-М3 (НАТО: Голум) поред радарске станице за циљање и навођење Бук-М2 (НАТО: Гризли) у окупираној области Луганска, саопштио је Генералштаб Оружаних снага Украјине (ВСУ).
Ne dao Bog nikome takav uspeh.Jadan taj narod koji sluša Engleze.Slušali su ih I indijanci i poklanjati im zlato i zemlju.
Повезане вести
НОВИ ПАНЦИРИ НА ФРОНТУ: Повећан домет на 30 км и са 48 нових ракета - смрт за ројеве дронова (ВИДЕО)
РОСТЕК је испоручио нове стандардне и малодометне пресретачке ракете за систем противваздушне одбране „Панцир“, омогућавајући до 48 пројектила спремних за паљбу по лансеру кроз четвороструко паковање.
25. 02. 2026. у 06:45
ДРОНОВИ ПОСТАЈУ СТРАХ И ТРЕПЕТ ЗА КИЈЕВ Млазни Герањ-4 добија ракету ваздух-ваздух: Русија уводи пресретачку варијанту дронова (ВИДЕО)
РУСИЈА је, после ранијих модела беспилотних летелица из породице Герањ, увела нову, квалитативно другачију фазу развоја, потврђивањем постојања пресретачке верзије млазног дрона Герањ-4, опремљеног ракетом ваздух-ваздух кратког домета Р-60М.
16. 01. 2026. у 06:40
КИЈЕВ У ВЕЛИКОМ ПРОБЛЕМУ Млазни „герањ“ мења правила: Да ли украјински пресретачи могу да прате дронове брзине 600 км/х?
РУСКИ напади на циљеве у Украјини већ дуже време у великој мери се ослањају на беспилотне летелице „Герањ“, познате и као варијанте засноване на иранским дроновима „Шахед“.
09. 03. 2026. у 21:20
КИЈЕВ ТРЉА РУКЕ: Да ли је украјински ракетни напад Фламингом „разоружао“ руску производњу стелт авиона Су-57? (ВИДЕО)
ПРЕМА тврдњама украјинских војних и аналитичких извора, објављеним 25. јануара 2026. године, ракетни напад изведен 23. септембра 2025. године представљао је циљану операцију против индустријског објекта од стратешког значаја за руску војну авијацију.
29. 01. 2026. у 07:00
(МАПА) ЕВО ШТА СУ РУСИ ГАЂАЛИ Употребљен цео арсенал: Летели Циркони, Кинџали, Искандери, Х-101 и Герани (ВИДЕО)
ПРЕМА извештајима украјинске стране, руске оружане снаге су у ноћи 24. јануара извеле масовни комбиновани ракетни и дронски напад усмерен пре свега на енергетски сектор Украјине.
24. 01. 2026. у 17:55
Најновије из рубрике
уживоОПШТИ ХАОС НА БЛИСКОМ ИСТОКУ: ИДФ негира улогу у нападу на Натанз, Русија позива на међународну процену ситуације - Узбуне у Бахраину
22. дан рата на Блиском истоку.
21. 03. 2026. у 07:33 >> 16:22
"ПРВО НАФТА, ПА НОВАЦ" Мађари објаснили: Зеленски греши
МИНИСТАР спољних послова и трговине Мађарске Петер Сијарто изјавио је данас да Будимпешта неће подржати слање новца Украјини док траје, како је навео, "нафтна блокада", одбацујући тврдње украјинског председника Володимира Зеленског да ће ЕУ пронаћи начин да одобри кредит од 90 милијарди евра.
21. 03. 2026. у 16:08
ОБОРЕН ИЗРАЕЛСКИ Ф-16 ИЗНАД ИРАНА: Тел Авив потврдио напад
ИРАНСКА Револуционарна гарда (ИРГЦ) саопштила је данас да је оборила израелски борбени авион Ф-16 изнад централног Ирана, док је израелска војска потврдила да је једна њихова летелица била мета ракетног напада, наводећи да су пилоти преживели.
21. 03. 2026. у 15:51
„ДЕМОКРАТИЈА У ЕВРОПИ УМИРЕ ПОД БРИСЕЛОМ“ Орбан поручио: Неће бити пробриселске и проукрајинске владе
РУКОВОДСТВО Европске уније гурнуло је током последњих 20 година Европу у неодрживу ситуацију, јер за Брисел европски народ није био први приоритет, већ мигранти, што је донело претњу тероризма, криминал, антисемитизам, антихришћанство и економска превирања, поручио је данас мађарски премијер Виктор Орбан на предизборној Конференцији конзервативне политичке акције у Будимпешти.
21. 03. 2026. у 15:32
ОШТЕЋЕНА КЉУЧНА ИНФРАСТРУКТУРА? Украјина напала рафинерију у Русији
УКРАЈИНСКЕ одбрамбене снаге погодиле су објекте нафтне рафинерије у Саратовској области у Русији током ноћи између 20. и 21. марта при чему је оштећена кључна инфраструктура, тврди данас Генералштаб Оружаних снага Украјине на друштвеним мрежама.
21. 03. 2026. у 15:23
Коментари (1)