"СВЕТ ЈАСНО ВИДИ ШТА РУСИЈА ЗАИСТА ЖЕЛИ" Зеленски: Увешће севернокорејске трупе у зоне борбених дејстава до 28. октобра

Биљана Ристивојевић

25. 10. 2024. у 12:29

ПРЕДСЕДНИК Украјине Владимир Зеленски изјавио је данас да ће Русија увести севернокорејске трупе у зоне борбених дејстава већ од 27. до 28. октобра.

СВЕТ ЈАСНО ВИДИ ШТА РУСИЈА ЗАИСТА ЖЕЛИ Зеленски: Увешће севернокорејске трупе у зоне борбених дејстава до 28. октобра

Фото Танјуг/ Christoph Soeder, Pool Photo via AP

- Према обавештајним информацијама, од 27. до 28. октобра Русија ће распоредити прву севернокорејску јединицу у зонама борбених дејстава. Ово је очигледан ескалирајући корак Русије, који је значајан, за разлику од свих дезинформација које су се ових дана много чуле у Казању - навео је Зеленски на платформи Икс, након што је саслушао извештај главнокомандујућег Оружаних снага Украјине Александра Сирског о ситуацији на фронту.

Он је нагласио да свет јасно види шта Русија заиста жели, а то је наставак рата.

- Зато је потребна принципијелна и снажна реакција светских лидера - нагласио је украјински председник.

Према његовим речима, на стварну умешаност Северне Кореје у непријатељства треба одговорити "не затворених очију и нејасним коментарима", већ у виду опипљивог притиска и на Москву и на Пјонгјанг да се придржавају Повеље УН и казне за ескалацију.

Коментаришући украјинску операцију у Курској области, Зеленски је нагласио да тампон зона на руској територији штити Украјину од покушаја Русије да прошири рат на истоку земље и обезбеђује значајне руске губитке.

БОНУС ВИДЕО: РУСИЈА ЛАНСИРАЛА РАКЕТУ: Погледајте тренутак лансирања

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
РУСИ ЋЕ НАПАСТИ ЕУ МНОГО РАНИЈЕ: Велико упозорење из Украјине, позната година и главна мета

РУСИ ЋЕ НАПАСТИ ЕУ МНОГО РАНИЈЕ: Велико упозорење из Украјине, позната година и главна мета

РУСИЈА је померила своје планове за директну агресију са 2030. на 2027. годину, а Европа је све гласнија о ризику од директног сукоба, у којем би се балтичке државе могле наћи под окупацијом.

20. 12. 2025. у 09:41

Коментари (0)

ДР НОВОСТИ у клиници где се негује стручност, поверење и хумани приступ пацијентима