НАЈМАЊЕ 30 ЗЕМАЉА ХОЋЕ У БРИКС: Путинов помоћник упозорава - Било би нелогично одмах примити толики број држава
АСОЦИЈАЦИЈА БРИКС ће изгубити на ефикасности и постала би аморфна структура ако се у њу одједном прими огроман број земаља, изјавио је помоћник председника Руске Федерације Јуриј Ушаков.
Фото: ЕПА
- Било би нелогично одмах примити толики број (држава) у асоцијацију, јер тада више не би постојало удружење, већ нека врста потпуно аморфне структуре. То једноставно не би функционисало - рекао је он у интервјуу Првом каналом, коментаришући могућност такве експанзије БРИКС-а.
Раније је руски председник Владимир Путин рекао да је најмање 30 држава већ изразило жељу да се на овај или онај начин укључи у рад БРИКС-а. Шеф државе је позвао да се пажљиво размотри како да се приступи проширењу удружења, али да се „нико не одбије".
(Спутњик)
БОНУС ВИДЕО: Виктор цепа дрва да помогне болеснима
Препоручујемо
ДОДИК СТИГАО У КАЗАЊ: Председник РС послао снажну поруку из Русије
20. 10. 2024. у 10:28
УОЧИ САМИТА У КАЗАЊУ: Путин на брифингу са водећим медијима земаља БРИКС-а
18. 10. 2024. у 09:50
"ПА ХАЈДЕ ДА ПРОДУЖИМО ЗАДОВОЉСТВО" Захарова упутила мистериозну поруку Западу
ПОРТПАРОЛКА руског Министарства спољних послова Марија Захарова изјавила је данас да су западне земље забринуте због тога каква би још нова испитивања оружја Русија могла да спроведе након демонстрације ракете "Буревестник".
01. 11. 2025. у 19:52
САД ИЗДАЛЕ ГЕНЕРАЛНУ ДОЗВОЛУ ДО АПРИЛА: Одлажу се санкције руској нафтној компанији
СЈЕДИЊЕНЕ Америчке Државе су данас издале тзв. "генералну дозволу" којом се привремено одлажу санкције Росњефту у Немачкој до 29. априла 2026. године, објавило је америчко министарство финансија.
29. 10. 2025. у 16:17
АЦА УДАРИО НА НЕДУ: Родила се у ТРИ града - она је медицински феномен!
ПЕВАЧ Аца Лукас поново је изазвао велику пажњу јавности када је гостовао у подкасту „Б-13“ код македонског шоумена Бојана Јовановског, познатијег као Боки 13, и жестоко критиковао певачицу Неду Украден. У свом препознатљивом стилу, без длаке на језику, Лукас је коментарисао, како тврди, „вишеструки идентитет“ своје колегинице.
04. 11. 2025. у 12:33
Коментари (0)