РУСИЈА ЋЕ ВЕРОВАТНО НАПАСТИ НАТО ДО КРАЈА ОВЕ ДЕЦЕНИЈЕ: Драматична порука шефа немачке обавештајне службе
ШЕФ немачке спољне обавештајне службе (БНД) Бруно Кал изјавио је данас да ће руске оружане снаге вероватно бити у позицији, кадровски и материјално, да покрену напад на НАТО најкасније до краја ове деценије.
Фото: Профимедиа/Илустрација
- Путин ће наставити да тестира црвене линије Запада и даље ескалира конфронтацију - рекао је Кал на парлементарном саслушању, пренео је Политико.
Он је истакао да Кремљ, који води рат против суседне Украјине од фебруара 2022. године, троши много више на своју војску него што европске земље троше на своју и значајно јача своје конвенционалне снаге.
- Фокус овог нагомилавања је, наравно, у стратешком правцу на запад, дуж источног крила НАТО - рекао је Кал.
Крајњи циљ председника Русије Владимира Путина је, како је рекао, да "изгура САД из Европе" и обнови границе НАТО из касних 1990-их, стварајуц́и тако "руску сферу утицаја" и успостављање новог светског поретка.
Фото: Профимедиа
Он је навео да је спремност Москве да користи хибридне и тајне мере достигла ниво који раније није био виђен. Циљ Кремља је да подели Запад како би омео способност Европе да се одбрани, а истовремено јача руску војску у припреми за потенцијални напад, рекао је Кал парламентарцима.
Томас Халдеванг, шеф Савезне канцеларије за заштиту устава, немачке унутрашње обавештајне агенције, казао је да његова агенција посматра "агресивно понашање руских обавештајних служби" и да су шпијунажа и саботажа руских актера у Немачкој повећане и квантитативно и квалитативно, при чему је Русија спремна да изложи људске животе ризику.
Препоручујемо
НИЈЕ ПРИЈАВИО ДА ЈЕ СТРАНИ АГЕНТ: Француски истраживач осуђен на три године
14. 10. 2024. у 19:11
ВЛАСТИ ИЗ КИЈЕВА ЖИВЕ У СВОМ СВЕТУ: Украјина тражи од Бразила да ухапси Путина
14. 10. 2024. у 18:27
"ПА ХАЈДЕ ДА ПРОДУЖИМО ЗАДОВОЉСТВО" Захарова упутила мистериозну поруку Западу
ПОРТПАРОЛКА руског Министарства спољних послова Марија Захарова изјавила је данас да су западне земље забринуте због тога каква би још нова испитивања оружја Русија могла да спроведе након демонстрације ракете "Буревестник".
01. 11. 2025. у 19:52
САД ИЗДАЛЕ ГЕНЕРАЛНУ ДОЗВОЛУ ДО АПРИЛА: Одлажу се санкције руској нафтној компанији
СЈЕДИЊЕНЕ Америчке Државе су данас издале тзв. "генералну дозволу" којом се привремено одлажу санкције Росњефту у Немачкој до 29. априла 2026. године, објавило је америчко министарство финансија.
29. 10. 2025. у 16:17
АЦА УДАРИО НА НЕДУ: Родила се у ТРИ града - она је медицински феномен!
ПЕВАЧ Аца Лукас поново је изазвао велику пажњу јавности када је гостовао у подкасту „Б-13“ код македонског шоумена Бојана Јовановског, познатијег као Боки 13, и жестоко критиковао певачицу Неду Украден. У свом препознатљивом стилу, без длаке на језику, Лукас је коментарисао, како тврди, „вишеструки идентитет“ своје колегинице.
04. 11. 2025. у 12:33
Коментари (5)