"34 ДРЖАВЕ ЗАИНТЕРЕСОВАНЕ ЗА БРИКС" Москва: Врата широм отворена

Биљана Ристивојевић

10. 10. 2024. у 15:30

БРОЈ земаља које желе да сарађују са БРИКС-ом у овом или оном облику стално расте, примљена су 34 захтева у вези са тим, рекао је новинарима помоћник руског председника Јуриј Ушаков.

34 ДРЖАВЕ ЗАИНТЕРЕСОВАНЕ ЗА БРИКС Москва: Врата широм отворена

Фото: ЕПА

- Значи, 34 државе су заинтересоване или за пуноправно чланство, или су заинтересоване за неки облик сарадње, не нужно за пуноправно чланство - објаснио је Ушаков.

Он је истакао да су врата БРИКС-а за истомишљенике и оне који деле основне принципе и циљеве ове асоцијације, широм отворена.

Ушаков је подсетио да се БРИКС бави изградњом праведнијег и демократскијег светског поретка.

Он је указао и на улогу БРИКС-а у уједињењу Глобалног југа и истока на принципима међусобног поштовања.

Такође је приметио да утицај БРИКС-а на глобалну агенду стално расте и додао да је БРИКС структура „која се једноставно не може занемарити“.

БРИКС је међудржавно удружење основано 2006. године. Осим Русије, Бразила, Индије, Кине и Јужне Африке, од почетка 2024. године БРИКС-у су се придружили Египат, Етиопија, Иран, УАЕ и Саудијска Арабија. Русија је председавајућа организације 2024. године.

(Спутњик)

БОНУС ВИДЕО: РУСИЈА ЛАНСИРАЛА РАКЕТУ: Погледајте тренутак лансирања

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ПА ХАЈДЕ ДА ПРОДУЖИМО ЗАДОВОЉСТВО Захарова упутила мистериозну поруку Западу

"ПА ХАЈДЕ ДА ПРОДУЖИМО ЗАДОВОЉСТВО" Захарова упутила мистериозну поруку Западу

ПОРТПАРОЛКА руског Министарства спољних послова Марија Захарова изјавила је данас да су западне земље забринуте због тога каква би још нова испитивања оружја Русија могла да спроведе након демонстрације ракете "Буревестник".

01. 11. 2025. у 19:52

САД ИЗДАЛЕ ГЕНЕРАЛНУ ДОЗВОЛУ ДО АПРИЛА: Одлажу се санкције руској нафтној компанији

САД ИЗДАЛЕ ГЕНЕРАЛНУ ДОЗВОЛУ ДО АПРИЛА: Одлажу се санкције руској нафтној компанији

СЈЕДИЊЕНЕ Америчке Државе су данас издале тзв. "генералну дозволу" којом се привремено одлажу санкције Росњефту у Немачкој до 29. априла 2026. године, објавило је америчко министарство финансија.

29. 10. 2025. у 16:17

Коментари (0)

МИРА БАЊАЦ ОЧИ У ОЧИ СА ТИТОМ Рекао јој: Што то мене питаш? Зовите ме за браварске радове!