ДОК ЈОШ ИМА ЛЕТОВА: Стејт департмент позвао је Американце да напусте Либан

АМЕРИЧКИ Стејт департмент позвао је Американце у Либану да напусте ту земљу због ескалације сукоба између Израела и Хезболаха, док су комерцијални летови и даље доступни.

ДОК ЈОШ ИМА ЛЕТОВА: Стејт департмент позвао је Американце да напусте Либан

Фото: Танјуг/АП

- Због непредвидиве природе текућег сукоба између Хезболаха и Израела и недавних експлозија широм Либана, укључујући Бејрут, америчка амбасада позива грађане САД да напусте Либан док су комерцијални летови још увек доступни - навео је Стејт департмент у саопштењу.

Комерцијални летови су тренутно доступни, али са смањеним капацитетом. Ако се безбедносна ситуација погорша, комерцијалне испоруке могу да постану недоступне.

У саопштењу је додато да америчка амбасада можда неће моћи да помогне грађанима САД који одлуче да остану у Либану.

Стејт департмент је такође позвао грађане да не путују у Либан због "криминала, тероризма, грађанских немира, киднаповања и ризика од оружаног сукоба".

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

НОВИ СТРАВИЧНИ ДЕТАЉИ СМРТИ МАРИЈЕ (21): Док лежала непомична, радник повукао језив потез који је шокирао све (ВИДЕО)

НОВИ СТРАВИЧНИ ДЕТАЉИ СМРТИ МАРИЈЕ (21): Док лежала непомична, радник повукао језив потез који је шокирао све (ВИДЕО)

Смрт Марије (21) након банџи скока у Бразилу добила је нови обрт пошто сведок тврди да је запослени уклонио њену ГоПро камеру са места несреће.

16. 06. 2026. у 12:22

Коментари (0)

ЕГИПАТ НАДОМАК НОКАУТ ФАЗЕ: Салах режирао велики преокрет у другом полувремену