СНИМЦИ КОЈИ СУ ШОКИРАЛИ ЈАВНОСТ: Полицајци бесомучно пред камерама тукли ухапшеног, крвљу на зиду исписао позив у помоћ
Перуанац стар 42 године дуго ће памтити директан сусрет с француском полицијом.
Фото: принтскрин
Управо је откривено кроз какав пакао је пролазио овај ухапшеник у ноћи пред отварање Олимпијских игара у Паризу.
Приведен је 24. јула око 22 сата, због пијанства и вређања чувара реда на јавном месту.
Медији су дошли до снимка камере унутар полицијског комесаријата за 5. и 6. париски арондисман, у строгом центру града.
На снимку се види полицајац како бесомучно туче и шамара Перуанца који покушава да се одбрани. Истиче се да сцена траје дугих пет минута. У ово насиље био је укључен и други полицајац, који се није видео на камерама.
Ухапшеног су тукли и рукама, и ногама, и палицама. У једном тренутку, док је покушао да се одбрани, пендреком му је сломљена рука. Ударили су га и кључевима у аркаду. Иако је био обливен крвљу, наставили су да га шамарају. Касније је на зиду ћелије сопственом крвљу исписао позив у помоћ.
Одведен је у болницу где су установљене повреде које захтевају 45 дана опоравка. Рука му је још у гипсу. Поднео је тужбу, после чега је све завршило на суду. Полицајци су одведени у притвор.
Снимци су шокантни. На њима се звук се не чује. Покренута је унутрашња полицијска истрага, а истиче се да су колеге насилних полицајаца покушале да их заштите, кријући у првом тренутку истину.
Све делује тако страшно, да чак ни адвокат једног од ухапшених није нашао речи оправдања за то што се догодило. У одбрану свог клијента наглашава да је пролазио кроз тежак период у животу и да треба узети у обзир у контекст акумулирање различитих фактора због којих је изгубио контролу. Каже да је полицајац и сам шокиран оним што је после видео.
Огласила се и левица која истиче да су и раније указивали на полицијско насиље. Све се догађа у тренутку појачане напетости и пораста насиља у друштву.
Ухапшеним полицајцима ће се судити 29. октобра. Према француским законима, за насиље прети казна до 3 године затвора и 45.000 евра, а може да иде све до 7 година и 100.000 евра у отежавајућим околностима.
Препоручујемо
"ЖИВ ЈЕ МОЏТАБА" Западни обавештајци: Из сенке доноси најтеже одлуке за земљу
25. 03. 2026. у 21:55
АРАКЧИ ПОРУЧУЈЕ: Нема преговора - нисте успели да остварите ратне циљеве против нас
25. 03. 2026. у 21:18
КОЛИКО БИ ТРЕБАЛО ДА СТАВИТЕ У КОВЕРТУ "ДА СЕ НЕ ОБРУКАТЕ" Од цифре да се заврти у глави, детаљна рачуница
ЦЕНА столице на свадбама у Србији ове сезоне кошта и до 120 евра по госту, а у коверту не би требало ставити мање од 100 евра, "да се не осрамотите" где год да сте на весељу - неважно да ли у Београду, Врању, Суботици, Лозници, Бору...
24. 03. 2026. у 22:24
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)
ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.
24. 03. 2026. у 20:17
"ИМА ЖИВОТА И БЕЗ ЕУ - ОНА ЈЕ САМО СЕНЗАЦИЈА" Милановић изненадио изјавом: "Она је фасада и надоградња, и то док траје..."
ХРВАТСКИ председник Зоран Милановић примио је данас у Загребу македонску председницу Гордану Сиљановску Давкову и поручио да процес приступања њене земље предуго траје, да не може да даје савете, али да има живота и без Европске уније (ЕУ).
25. 03. 2026. у 10:29
Коментари (0)