АЛАРМАНТНО УПОЗОРЕЊЕ ИЗ МОСКВЕ: Политика Бајдена, Макрона и Шолца према Русији може довести до светског рата
ПОЛИТИКА америчког председника Џозефа Бајдена, француског председника Емануела Макрона и немачког канцелара Олафа Шолца према Русији може да доведе до светског или нуклеарног рата. То се не сме допустити, рекао је председник Думе Вјачеслав Володин.

Фото: Профимедиа/Илустрација/Википедија
Подсетимо, западни медији су недавно објавили да би САД и Велика Британија планирају да током Генералне скупштине УН у недељи када учествују светски лидери (24-30. септембра) могли да објаве да дају Кијеву дозволу да западним оружјем гађа објекте у дубини руске територије.
- Бајден, Макрон, Шолц разматрају питање примене високо прецизног оружја за ударе на територију Русије, што може довести до трагичне ситуације. И они ће једноставно покренути светски рат, нуклеарни. То се не сме радити. Они не схватају шта може да се догоди - рекао је Володин у интервјуу за „Комсомољску правду“.
Како је истакао, Русија ће заштитити своје грађане и председник Владимир Путин ће учинити све што је у његовој моћи у том циљу.
Подсетимо, Путин је раније изјавио да представници земаља НАТО-а морају да схвате „чиме се играју“ када говоре о плановима да се Кијеву дозволи да гађа циљеве дубоко у територији Русије помоћу ракетних система предатих Оружаним снагама Украјине.
Према његовим речима, директно учешће Запада у сукобу у Украјини значајно ће променити његову суштину и значиће да су чланице Северноатлантске алијансе – САД и европске земље – ратују са Русијом. Москва ће доносити одлуке на основу претњи које се буди појављивале пред њом, напоменуо је Путин.
(Спутњик)
БОНУС ВИДЕО: РУСИЈА ЛАНСИРАЛА РАКЕТУ - Погледајте тренутак лансирања
Препоручујемо

ПУТИН РАЗМАТРА НОВИ ПЛАН: На столу опција о подизању борбене готовости војске
18. 09. 2024. у 19:41

ПУТИН ЧЕСТИТАО ПОБЕДУ НА ИЗБОРИМА: Обратио се и изабраним шефовима региона
18. 09. 2024. у 18:17

ЗАХАРОВА О УПОЗОРЕЊУ ВУЧИЋУ ЗБОГ ПОСЕТЕ МОСКВИ: Бандитизам и уцена, тако делују терористичке ћелије
ПОРТПАРОЛКА руског Министарства спољних послова Марија Захарова данас је назвала упозорења Европске уније председнику Србије Александру Вучићу у вези његове посете Москви за Дан победе, "бандитизмом и уценом''.
30. 04. 2025. у 16:55

МАКРОН ПОСЛЕ РУСКОГ НАПАДА: Хитно нам је потребан мир
РУСКИ ракетни напад на град Суми на северу Украјине наглашава хитну потребу за наметањем примирја Русији, изјавио је данас председник Француске Емануел Макрон.
13. 04. 2025. у 15:34

ЗВАНИЧНО КРАЈ: Коме је припао дворац у Бечу? Развели се Тони и Драгана
ПЕВАЧИЦА Драгана Мирковић и бизнисмен Тони Бијелић званично су се развели након 25 година брак.
30. 04. 2025. у 12:32
Коментари (0)